Emre Belözoğlu A Millili Oldu

Emre Belözoğlu A Millili Oldu

12 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

A Milli Takımımız 16. Avrupa Şampiyonası’nda (EURO 2020) A grubunda yer alan ve puan kazanamadan turnuvaya veda etti. Bunun üzerine tepkileri üzerine çeken teknik adam Şenol Güneş teknik ekibi yenileme yoluna başvurdu. Geçen sezon sonunda Fenerbahçe ile anlaşmasını devam ettirmeyen Emre Belözoğlu ile görüşmeleri ise başka bir olay olmuştu. İkiliden niyahet beklenen karar geldi. Emre Belözoğlu Ay Yıldızlıların yeni yardımcı antrenörü oldu.

İkiliden Gelişmeler

Fenerbahçe’nin geçen sezonu üçüncü sırada bitirmesine büyük katkıları olan Emre Belözoğlu takımla biten sözleşmesini yenilememişti. Nisan ayında Şenol Güneş’in ünlü teknik direktör hakkında A Milli Takımı’nda bilgisinden ve tecrübesinden yararlanmak isteriz diye yaptığı açıklamasının ardından dikkatler ikilinin üzerindeydi.

Bu sürecin devamında A Milliler 16. Avrupa Şampiyonası’nda grup maçlarında oynamaya hak kazandı. EURO 2020 A grubu takımlarından biri olan Ay Yıldızlılar, turnuya katıldıkları tarihten beri en kötü performansı sergiledi. Hiçbir grup maçından puan kazanamayan takım turnuva veda etti.

Grup maçları sırasında Şenol Güneş’in kritik kararları hep tartışma konusu oldu. İlk 11’in maçlardan önce belli olması ve liyakata göre seçim yapılmaması oyuncuların moralini düşürürken sahada da istenilen performans sergilenemedi.

Bu gelişmeler doğrultusunda A Milli Takımı’nda teknik heyet değişikliğine gidildi. Turnuvadan döner dönmez Emre Belözoğlu ile saatler süren bir toplantı gerçekleştiren Şenol Güneş, tecrübeli teknik adamı yardımcı antrenör yapmak için düğmeye bastı.

Yapılan görüşmelerin ardından Güneş’in teklifini kabul eden Emre Belözoğlu, A Millilerin yeni yardımcı antrenörü oldu.

Türkiye Futbol Federasyonu’ndan Emre Belözoğlu’nun yeni pozisyonu için yakın zamanda resmi bir açıklama yapması bekleniyor.

Emre Belözoğlu’ndan Açıklama

A Milli Takımı’ndaki yeni görevine hazırlanan Emre Belözoğlu sosyal medya hesaplarından takipçileri ile heyecanını paylaştı.

Takipçillerinin ilgisinden son derece hoşnut olduğunu ve sonsuz destek oldukları için de minnetarlığını dile getiren başarılı teknik adam, herkese teşekkürlerini iletti. Şenol Güneş ile temasların devam ettiğini ve sürecin önümüzdeki günlerde daha da netleşeceğini aktardı.

Başarılı teknik adamın A Millilerdeki yeni görevinin netlik kazanması bekleniyor.