Emre Belözoğlu’nun Futbolculuk Dönemi

Türk futbol tarihinin önemli isimlerinden biri olan Emre Belözoğlu’nun kariyeri birçok başarı dolu olan futbolculardan biriydi. Bilindiği üzere futbol kariyerine Galatasaray’da başlayan tebrübeli futbolcu, 2000 yılında sarı kırmızılılar ile UEFA Kupası’nı kazandı.

Daha sonra ise 5 sezon boyunca oynadığı Galatasaray’dan ayrılarak İtalya’nın Inter takımına transfer oldu. Burada da 4 sezon boyunca forma giyen Emre Belözoğlu, ardından İngiltere Premier Lig takımlarından Newcastle United’a transfer oldu.

3 yıl boyunca burada oynayan Milli futbolcu, daha sonra Türkiye’ye geri döndü ve Fenerbahçe forması giydi. 4 sezon boyunca sarı lacivertli takımında kariyerini sürdüren Emre Belözoğlu, daha sonra yarım sezon İspanya’nın Atletico Madrid takımına gitti.

İkinci sezonda Fenerbahçe’ye geri dönen başarılı futbolcu, 2.5 sezon sonra bu sefer Medipol Başakşehir takımına transfer oldu. 4 sezon boyunca İstanbul temsilcisinde oynayan Emre Belözoğlu, kariyerinin son sezonunu ise Fenerbahçe’de tamamladı.

Fenerbahçe’deki Sportif Direktörlük ve Teknik Direktörlük Kariyeri

2019 – 2020 sezonunun sonunda futbol sarı lacivertli takımda bırakan Emre Belözoğlu, 2020 – 2021 sezonunda ise Fenerbahçe’de sportif direktör olarak göreve başladı. Sportif direktörlük kariyerine iyi bir başlangıç yapan Emre Belözoğlu, takımının yaptığı birçok transferde büyük rol oynadı.

İyi bir kadro sportif direktör Emre Belözoğlu, beklemediği bir anda geçen sezonun bitmesine 10 maç kalan Fenerbahçe’de yönetim kurulu tarafından alınan karar neticesinde boşalan teknik direktör görevine getirildi.

Kritik bir zamanda sarı lacivertliler çok önemli bir göreve gelen Emre Belözoğlu, son maça kadar takımı ile birlikte şampiyonluğu kovaladı. Şampiyonluğu kıl payı kaçıran teknik direktör Emre Belözoğlu, sezon sonunda ise Fenerbahçe’deki tüm görevlerinden ayrıldı.

Yeni Sezonda Nerede Çalışacak?

Fenerbahçe’deki tüm görevlerinden ayrılan Emre Belözoğlu’nun kariyerinde nasıl bir yol izleyeceği büyük merak konusu oldu.

Futbolculuk döneminde Türkiye’nin yetiştirdiği sayılı ve önemli isimlerden biri olan Emre Belözoğlu’nun aynı performansı teknik direktörlük kariyerinde de sergilemesi bekleniyor. Emre Bölezoğlu neler yapacak ne adımlar atacak merak ediliyor.