Erling Haalan Atmaya, Borussia Dortmud Kazanmaya Devam Ediyor

Erling Haalan Atmaya, Borussia Dortmud Kazanmaya Devam Ediyor

12 Eylül 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Almanya Bundesliga’nın 4. Haftasında Borussia Dortmund, 11 Eylül Cumartesi günü deplasmanda Bayer Leverkusen’e konuk oldu. İki takım arasındaki bu gol düellosunu 4 – 3’lük skor ile kazanan taraf Borussia Dortmund oldu.

7 Gollü Maçın Detayları

Almanya Bundesliga’nın 4. Haftasında oynanan mücadelenin 9. Dakikasında ev sahibi Bayer leverkusen, Paulinho’nun asistinde Florian Wirtz’in attığı gol ile karşılaşmada skoru 1 – 0 yaptı. Maçın 37. Dakikasında konuk takım Boruissa Dortmund, Thomas Meunier’in asistinde yıldız oyuncu Erling Haaland’ın attığı gol ile karşılaşmada durumu 1 – 1 yaptı.

Maçın 45+1. Dakikasında ev sahibi Bayer Leverkusen, bu kez Florian Wirtz’in asistinde Patrik Schick ‘in attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 1 yaptı. Mücadelenin ilk yarısında başka gol olmayınca ilk 45 dakika 2 – 1 sona erdi. Maçın 49. Dakikasında konuk takım Borussia Dortmund, bu kez Erling Haaland’ın asistinde Julian Brandt’ın attığı gol ile karşılaşmada durumu 2 – 2 yaptı. Maçın 55. Dakikasında ise ev sahibi Bayer Leverkusen, bu kez Moussa Diaby’nin attığı gol ile karşılaşmada üçüncü kez 3 – 2’lik skor ile öne geçti.

Fakat maçın 71. Dakikasında konuk takım Borussia Dortmund, bu kez Raphael Guerreiro’nun attığı gol ile karşılaşmada üçüncü kez 3 – 3’lük eşitliği yakalamış oldu. Maçın 77. Dakikasında bu kez konuk takım Borussia Dortmund, öne geçme şansı yakaladı.

Maçın hakemi tarafından penaltı kazanan Borussia Dortmund’da topun başına geçen Erling Haaland, attığı gol ile karşılaşmada skoru 4 – 3 öne yaptı. Mücadelenin kalan dakikalarında başka gol olmayınca konuk takım Borussia Dortmund, deplasmanda karşı karşıya geldiği rakibi Bayer Leverkusen’i 4 – 3 mağlup etmeyi başardı.

Borussia Dortmunda Adım Adım Zirveye Yürüyor

Almanya Bundesliga’nın 4. Haftasında oynanan karşılaşmada deplasmanda oynadığı maçı kazanan ve 3 puanı hanesine yazdıran taraf konuk takım Borussia Dortmund oldu. Öte yandan 3 gol atmasına rağmen sahasınd kaybeden ev sahibi Bayer Leverkusen ise bu mücadeleden puan alamadan ayrılmış oldu.

Böylece konuk takım Borussia Dortmund, Almanya Bendesliga’da puanını 9 yaptı ve üçüncü sıraya yerleşti. Öte yandan ev sahibi Bayer Leverkusen ise Bundesliga’da 7 puanda ve altıncı sırada kaldı.