Erol Bulut Eski Takımına Karşı Şansız

Fenerbahçe teknik direktörü Erol Bulut, bilindiği üzere 2018-2019 sezonunda Yeni Malatyaspor’u çalıştırıyordu.

Daha sonra Yeni Malatyaspor’dan ayrılarak Akdeniz ekibi Aytemiz Alanyaspor’un teknik direktörü olmuştu. Aytemiz Alanyaspor’u çalıştırırken iki kez eski takımı Yeni Malatyaspor ile karşı karşıya gelmişti.

Deplasmanda Yeni Malatyaspor’a karşı oynanan ilk mücadeleyi Aytemiz Alanyaspor ile 3 – 2 kazanmayı başarmıştı. Aytemiz Alanyaspor’un evinde oynanan ikinci maçta ise rakibini bu kez 2 – 1 mağlup etmeyi başarmıştı.

Bu sezon başında Aytemiz Alanyaspor’dan ayrılıp bir zamanla top koşturduğu Fenerbahçe’de teknik direktör olan Erol Bulut, bu kez de Fenerbahçe’nin başındayken eski takımı Yeni Malatyaspor ile karşı karşıya geldi.

Fakat Erol Bulut bu kez eski takımına karşı 3 – 0 kaybetti.

Fenerbahçe’nin İstediği Gibi Olmadı

Süper Lig’in 12. haftasında 12 Aralık Cumartesi günü Fenerbahçe kendi evinde Yeni Malatyaspor’u ağırladı. Bu maçtan Fenerbahçe’nin 23 puanı bulunuyordu ve averajla üçüncü sıradaydı.

Ligin zirvesindeki Aytemiz Alanyaspor’unda, ikinci sırada bulunan Galatasaray’ında puanları 23’tü. Galatasaray fikstür gereği bu hafta maç yapmıyordu.

Aytemiz Alanyaspor ise evinde ligin güçlü ve son haftaların oldukça formda olan takımı Beşiktaş’ı konuk edecekti.

Fenerbahçe’nin hedefi bu maçtan 3 puan alıp, Aytemiz Alanyaspor’un Beşiktaş’a karşı olası bir puan kaybını bekleyerek bu hafta ligi lider olarak kapatmaktı.

Fakat evinde beklenmedik bir skorla maçı kaybeden Fenerbahçe’nin işler istediği gibi olmadı.

Erol Bulut’a Büyük Eleştiri

Süper Lig’in 12. haftasında Fenerbahçe kendi evinde Yeni Malatyaspor’a 3-0 kaybetti. Bu sonuç ile beraber ligde tarihinde ilk kez evinde üst üste oynadığı 3 maçı kaybetmiş oldu.

Yeni Malatyaspor karşısında alınan bu mağlubiyetten sonra Fenerbahçeli taraftarlar Erol Bulut’a ve futbolculara büyük tepki gösterdi. Erol Bulut’un oyuncu ve taktik tercihleri ve futbolcularında isteksiz ve ruhsuz olması Fenerbahçeli taraftarları adeta çıldırttı.

Sosyal medya platformu olan Twitter’da Erol Bulut için #erolbulutistifa hashtag’i açıldı. Atılan eleştiri dolu tweetler sayesinde bu hashtag Türkiye gündeminde 1. sıraya kadar yükseldi.

Erol Bulut’un yanı sıra Yeni Malatyaspor maçında stoperde görev yapan Tisserand ve Sadık Çiftpınar ikiliside alınan 3 – 0’lık mağlubiyetin ardından taraftarlar tarafından en çok eleştirilen isimlerden oldular.