Fenerbahçe

Ersun Yanal’a İstifa Çağrısı

Deplasmanda Ankaragücü ile oynadığı Süper Lig 22. Hafta maçını 1-2 kaybeden Fenerbahçe takımında yenilginin üzüntüsü ve tepkisi yaşanıyor. Şampiyonluk yolunda Ankaragücü yenilgisi ile puan kaybeden Fenerbahçe’de teknik direktör Ersun Yanal’ın istifa etmesi yönünde sesler yükselmeye başladı.

Ankaragücü maçından sonra açıklamalarda bulunan Ersun Yanal Ankara ekibine karşı aldıkları mağlubiyetin sorumlusunun kendisi olduğunu söyledi. Fenerbahçe’nin maçta çok kötü oynadığını da sözlerine ekledi.

‘’Ne Gerekiyorsa Yapacağım’’

Ersun Yanal Fenerbahçe’de stresi yönetememe sorunu olduğunu ve bu sorunu aşamamalarında kendisinin de etkisi olduğunu söyleyerek özeleştiride bulundu. Geçen sezonun Fenerbahçe için zor bir sezon olduğunu bu sezonun da zor bir sezon olduğunu söyleyen teknik adam stresi yönetememenin bu zor sezonlarda dezavantaj olarak karşılarına çıktığını da belirtti.

Ersun Yanal Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un kendisini desteklediğini ve Ali Koç’u yalnız bırakmak istemediğini söyleyerek kulübün menfaatine ne doğru olacaksa kendisinin onu yapacağını da sözlerine ekledi. Kulüp yönetimi ile karşılıklı konuşarak bir sonuca varmayı düşündüğünü belirten Ersun Yanal son olarak taraftarlardan Fenerbahçe’yi desteklemelerini inançlarını kaybetmemelerini istedi.