ERZURUM KAYSERİ MAÇINDA ŞAİBE İDDİASI

Büyükşehir Belediye Erzurumspor’un Kayserispor’dan ara geçirme döneminde renklere bağladığı Jaw Ackah, sarı-kırmızılı takıma karşı ikinci sarıdan kırmızı kartla oyundan atıldı.

Teknik direktör Mesut Bakkal, Ackah’a ateş püskürdü, mavi-beyazlı kulüp, oyuncunun sözleşmesinin feshedileceğini ve maçta “şaibe” yaşandığı iddiasıyla ihbarında bulunacaklarını açıkladı.

Büyükşehir Belediye Erzurumspor, ara geçirme periyodunun son günü olan 1 Şubat’ta Kayserispor’dan Jaw Ackah’ı kiralık olarak renklerine katmıştı.

Süper Lig’in 24. haftasında alt sıralardan kurtuluş mücadelesi veren iki takımın mücadelesinde Büyükşehir Belediye Erzurumspor kendi evinde HES Kablo Kayserispor’u misafir etti.

Maçın 34’üncü dakikada yapmış olduğu faul sonrası hakemden sarı kart kabul eden Ackah, hakeme itirazlarını abartınca ikinci sarıdan kırmızı kartla oyun dışı kaldı. Ganalı futbolcu, ekibi 1-0 öndeyken kırmızı kart görürken kalan kısmı 10 şahıs oynayan Erzurumspor maçta 1 puanla iktifa etmek zorunda kaldı.

MESUT BAKKAL’IN AÇIKLAMALARI

Erzurumspor Teknik Direktörü Mesut Bakkal, maçın peşinden düzenlenen basın toplantısında, oyuncuların iyi bir performans ortaya koyduklarını belirterek, Sorumsuz bir futbolcu sebebiyle 60 dakika kadar bir müddet mükemmel savaşım eden takımını kutladığını, futbolcuların hiçbir halde ödün ve gol fırsatı vermeden karşılaşmayı noktaladıklarını söyledi.

Karşılaşma öncesi Ackah’ı uyardığını ve bu şekilde bir durumla yüz yüze kalındığını, oyuncunun verilebilecek en büyük cezayı alacağını bunun nedeninin de camianın şahsi hatalardan dolayı çıkış yakaladığı sırada 10 kişi bırakılmasının kabul edilemez bulunduğunu belirtti.

KAYSERİSPOR’DAN CEVAP GELDİ

Profesyonel oyuncusu Yaw Ackah’ın Büyükşehir Belediye Erzurumspor’a transferi Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü’nün arzusu üstüne gerçekleştiğini, kulübün bu futbolcusunu kiraya verirken tamamen Erzurumspor lehine olan kira koşullarını kabul etmiş ve futbolcusunun üstünde kiralık döneminde hiç bir tutum hakkı kalmadığını, bu futbolcunun lig maçında kulübümüz ile oynanan maçta oynatılmaması dahil, bütün tutum hakkı Erzurumspor Kulübü’ne ilişkin olduğunu, futbolcunun Kayserispor kulübüne karşı oynanacak lig maçında oynatılmasına ait düşüncemiz, Büyükşehir Belediye Erzurumspor Kulübü yönetimi ve teknik direktörü tarafınca kabul görmemiş ve bu yüzden buna ait bir düzenlemeye kira kontratında yer verilmediği belirtildi.