UEFA

EURO 2020 Ertelendi

Corona virüsü yayıldığı ülkelerdeki spor etkinliklerini ertelediği gibi UEFA 17 Mart Salı günü (bugün) aldığı bir kararla 2020 Avrupa Futbol Şampiyonasını (EURO 2020) erteledi. Bu yıl yapılacak olan EURO 2020 önümüzdeki yıl 11 Haziran-11 Temmuz 2021 tarihleri arasında yapılacak. UEFA Başkanı Aleksander Ceferin Euro 2020’yi ertelemenin diğer futbol turnuvaları için tek seçenek olduğunu söyledi.

UEFA bu sene olan Avrupa Ligi maçlarını da corona virüsünün yayılmasının engellenmesi amacıyla ertelemişti.

Corona virüsünün 2020 yılı başında Çin’den başlayarak tüm dünyaya yayılması ile binlerce kişi öldü ve virüs hala can almaya devam ediyor. Son 1 aydır Avrupa’ya yayılan virüsün aşısının ve ilacının olmaması ölümleri arttırmaktadır. Corona virüsü gribal bir virüs ve üst solunum yolu hastalığı olarak görünse de hastalığa yakalanan kişi soluk almakta zorluk çekiyor. Soluk almakta zorlanan hastanın bu problemi ölüm ile sonuçlanabiliyor.

Kopenhag’daki Rezervasyonlar İptal Edildi

EURO 2020 maçlarının oynanacağı şehirlerden biri olan Danimarka’nın Kopenhag şehrinde de bugün UEFA tarafından yapılan otel rezervasyonları iptal edildi. UEFA’nın organizasyon için Kopenhag’da yaptığı bütün rezervasyonların iptal edilmesi moral bozukluğu yaratsa da önceliğin insan sağlığı ve virüsün yayılmasının durdurulması oldu.