EURO 2020 HEYECANI 11 HAZİRAN AKŞAMI BAŞLIYOR

Roma’da, İtalya’nın ev sahipliğinde oynanacak olan Euro 2020 açılış maçında her iki milli takımın taraftarları için belli bir kota seyirci belirlendi. İtalya milli takımı için 3000 taraftar ve Türkiye milli takımı içinde 3000 taraftar Stada alınacak. Her iki takımın da eşit sayıda seyirci alması hem Euro 2020 ruhunu seyircili bir şekilde izlemenin verdiği etkiyle hem de oyuncuların taraftarlarıyla beraber sahada yer alması büyük bir etki yaratacak. Euro 2020 heyecanlı Roma’da başlayacak bir ay boyunca sürecek olan bu heyecan 11 Temmuz Pazar günü son bulacak.

Çeyrek finaller, yarı finaller ve final karşılaşmalarında heyecan dorukta bir şekilde izleyeceğimiz Euro 2020 maratonunun açılış maçı Roma’da, İtalya ve Türkiye arasında oynanacak. Her iki milli takımda bu maçı kazanmak istiyor açılış maçında galibiyetle ayrılmak istiyor.

A Grubunun mücadelesi olarak başlayacak olan Euro 2020 açılış maçında sırayla her grubun takımları karşı karşıya gelecek. Yoğun bir tempoda oynanacak olan Euro 2020 karşılaşmalarında ilk maç İtalya ve Türkiye milli takımı arasında oynanacak. İtalya ve Türkiye milli takımının oyuncusu Euro 2020 açılış maçının hakemi ise Danny Makkelie olacak.

EURO 2020’DE HEYECAN DORUKTA

İtalya milli takımı Türkiye milli takımı karşısında daha önce hiç yenilmedi. Yine aynı şekilde yenilmeden maçı tamamlamak isteyen İtalya milli takımı rakibine izin vermeyi düşünmüyor. İtalya milli takımı Türkiye milli takımı oyuncularından en çok takımın kaptanı Burak Yılmaz’dan çekiniyor.

Burak Yılmaz oldukça başarılı bir performans sergiliyor. 35 yaşında olmasına rağmen golleriyle ve performansı ile adından sıkça söz ettiren Burak Yılmaz aynı zamanda Fransa takımında yer aldığı için de ünü oldukça yükseldi.

Euro 2020’nin açılış maçı Roma’da oynanacak. Roma açılış maçı tüm dünyanın ilgi Odanda olacak. İtalya milli takımı, gök mavi eline bu açılış maçını kazanarak Euro 2020’ye iyi bir başlangıç yapmak istiyorlar.

EURO 2020 MUHTEMEL İLK 11’LER İTALYA TÜRKİYE

İtalya: Donnarumma, Florenzi, Bonucci, Chiellini, Spinazzola, Barella, Jorginho, Locatelli, Berardi (Chiesa), Immobile, Insigne

Türkiye: Uğurcan Çakır, Zeki Çelik, Merih Demiral, Çağlar Söyüncü, Umut Meraş, Okay Yokuşlu, Ozan Tufan, Kenan Karaman, Hakan Çalhanoğlu, Yusuf Yazıcı, Burak Yılmaz