EURO 2020 HEYECANI BAŞLIYOR

Dünya genelinde ligler sona ererken tüm futbol severlerin heyecanla beklediği Euro 2020 gelecek ay Start alacak.  koronavirüs tedbirleri kapsamında 2020 yılında yapılması planlanan Avrupa Şampiyonası 2021 yılına ertelemek durumunda kalmıştı. Avrupa Şampiyonası 60 yılına özel farklı bir formatta futbol severlerin karşısına çıkacak.

KORONAVİRÜS KAPSAMI VE OYNANACAK KENTLER

Şampiyona dünyanın farklı yerlerindeki 12 kentte yapılması planlanırken kentlerdeki stadlarda oynanan mücadelelerde yüzde 25 kapasite ile seyirci mücadelelere izleyebilecekti.  koronavirüs tedbirleri kapsamında mayıs ayına kadar UEFA’nın talep etmiş olduğu kriterleri karşılayan yalnızca 9 şehir belirlendi. 

UEFA’nın belirlemiş olduğu koronavirüs kriterlerini uygulamaya koyamayan İspanya’nın Bilbao ve İrlanda’nın Dublin kentleri organizasyonlar listesinden çıkarıldı. İspanya’nın Bilbao kentinde yapılacak olan mücadeleler bir başka şehri olan Sevilla da oynanacak Ken da dinde yapılması planlanan karşılaşmalar ise bir kısmı Londra’da bir kısmı ise Rusya’nın Saint Petersburg şehrinde yapılması planlanıyor. A grubu mücadeleleri İtalya’nın Roma ve Azerbaycan’ın Bakü şehrinde oynanırken B grubu mücadelelerin Rusya’nın Saint Petersburg ve Danimarka’nın Kopenhag şehirlerinde yapılacak.

C Grubu mücadeleleri Hollanda’nın Amsterdam ve  Romanya’nın Bükreş kentinde yapılırken grubu olan mücadeleleri İngiltere’nin Londra ve İskoçya’nın glazkov kentlerinde yapılacak. E grubundaki bütün mücadeleler İspanya’nın Sevilla kentindeki yapılırken F grubu mücadeleleri Almanya’nın Münih ve Macaristan’ın Budapeşte kentlerinde oynanacak. 1

GRUPLAR VE MİLLİ TAKIMLAR

Ay yıldızlı A milli takımımız Euro 2020 kapsamında mücadele ederken a grubunda yer alıyor ve organizasyonun açılış mücadelesinde ise Akdeniz’den komşu ülkemiz olan İtalya ile mücadele yapılacak.  Euro 2020 kapsamından oluşturulan A grubunda Türkiye’nin rakibi İtalya Galler ve İsviçre olurken, B grubunda yer alan Danimarka Finlandiya Rusya ve Belçika ekiplerinden favori olarak Belçika görünüyor. 

C grubunda mücadele verecek olan Hollanda Ukrayna Avusturya ve Makedonya takımları arasında Hollanda vori görünürken de grubunda mücadele verecek olan İngiltere Hırvatistan Çek Cumhuriyeti ve İskoçya milli takımlarından İngiltere’nin gruptan çıkması öngörülüyor. Ev grubunda mücadele verecek İspanya İsveç Polonya ve Slovakya ekiplerinden lise İspanya’nın grubu Lider tamamlaması öngörülüyor. Euro 2020 kapsamında oluşturulan F grubunda ise adeta dünya futbolunun kalbi atacak. Senin grubunda yer alan Portekiz Fransa Almanya ve Macaristan arasında adeta Grup aşamasında final mücadeleleri verilecek. Euro 2020 haberleri hakkında tüm güncel haberleri takip etmek için sportakvimi.net‘i takip edebilirsiniz.