EURO 2020 HEYECANINDA TÜRKİYE

EURO 2020 HEYECANINDA TÜRKİYE

20 Haziran 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Karşılaşma bu akşam, 20 Haziran Pazar akşamı saat 19:00’da başlayacak. Azerbaycan’da, kardeş ülkede, Bakü olimpiyat Stadı’nda oynanacak olan İsviçre ve Türkiye maçı Türkiye taraftarları için oldukça önemli bir maç. Bu maça 32.000 taraftar canlı bir şekilde Stada alınacak ve maçı canlı bir şekilde izleyecekler. Türkiye’nin galibiyetten başka bir şansı yok.

Eğer İsviçre ile karşılaşmasında berabere kalır halan ayrılırsa Türkiye milli takımı için Euro 2020 macerası noktalanmış olacak. Türkiye milli takımı Euro 2020 karşılaşmasına bitirmemek ve Euro 2020 karşılaşmalarına daha da devam edebilmek için İsviçre karşısında en iyi performansını sergileyecek. Teknik direktör Şenol Güneş özellikle çok fazla güvendiği oyuncuları Burak Yılmaz ve Hakan Çalhanoğlu’na kendilerine gelmelerini belirtti.

Teknik direktör Şenol Güneş alınan iki mağlubiyetten sonra çok fazla eleştiri oklarını maruz kaldı. Hem teknik direktör Şenol Güneş hem de milli takım oyuncuları eleştirilere maruz kalmak durumunda kaldı. Başarılı bir genç kadroyla başarılı bir oyuncu kadrosu ile sahaya çıkan milli takım Türkiye’nin iki maçta da hiçbir şekilde gol atamamasının oldukça büyük bir şansızlık olduğu tahmin ediliyor. Özellikle en genç kadrosuna sahip olan Türkiye milli takımının daha başarılı bir performans da turnuvada kendi adından söz ettirememesi gerektiği düşünülüyor.

MAÇIN MUHTEMEL İLK 11’LERİ

İsviçre: Sommer, Elvedi, Schar, Akanji, Mbabu, Freuler, Xhaka, Rodriguez, Shaqiri, Embolo, Gavranovic

Türkiye: Uğurcan, Zeki, Merih, Çağlar, Mert Müldür, Kaan, Ozan, İrfan Can, Cengiz, Burak

EURO 2020’DE BU AKŞAMIN DETAYLARI

Milli takım Türkiye’nin her iki maçta da aldı mağlup etti her iki tarafında nedenleri ve her iki tarafında sebepleri olabilir. Fakat teknik direktörü Şenol Güneş’in takımı ile olan enerji takımı ile olan uyumu ve takım üzerindeki kararları kamuoyu tarafından sorgulanmaya başladı.

Türkiye milli takımının bu akşam kazanmaktan başka bir şansı yok. Son maçını galibiyetle tamamlarsa Türkiye milli takımı grup maçlarında çıkabilecek. Son 16 turda yarışmak isteyen Türkiye milli takımı belki de en iyi Üçüncüler kategorisinde en son 16 turda yarışabilecek. Türkiye milli takımı son 16 tura çıkabilmek orada da kendini gösterebilmek için İsviçre maçında en iyi performansını sergilemek istiyorum. Yoğun bir şekilde hazırlanan Türkiye milli takımı bu maçın son şanslarının olduğunu biliyor.