EURO 2020’DE ARTIK YARI FİNAL HEYECANINDAYIZ

EURO 2020 heyecanının başladığı gün 11 Haziran Cuma akşamıydı. Heyecanlı ve bir o kadar da merak edilen bu turnuvada artık yarı final maçlarına geldik. İki gün boyunca oynanacak olan yarı final maçlarında ilk maç İtalya ve İspanya arasında oynanacak. İkinci maçta 7 Temmuz Çarşamba akşamı İngiltere ve Danimarka arasında oynanacak.

EURO 2020 FİNALİSTLERİ KİM OLACAK

EURO 2020 heyecanının son bulmasına sadece ve sadece 3 maç kaldı. İki yarı final maçından sonra 11 Temmuz Pazar günü final maçı oynanacak. İlk yarı final maçı da İtalya ve İspanya arasında oynanacak.

İtalya milli takımı EURO 2020’de henüz daha grup maçlarından bu yana oldukça iddialı ve kayıpsız bir şekilde yarı finale kadar yükseldi. Rakibi İspanya’yı geçerek finale yükselmek isteyen İtalya milli takımının hedefi ikinci kez turnuva kupasını kazanmak. İlk kez 1968 yılında turnuva kupasını kazanan İtalya milli takımı ikinci kez kupanın peşinde sahada ter dökecek.

İspanya milli takımı ise dördüncü kez kupanın kazananı olmak istiyor. Grup elemeler, son 16 tur ve çeyrek final derken bazen zorlu yollardan geçen İspanya milli takımı İtalya karşısında kayıp yaşamak istemiyor. İtalya ve İspanya yarı final maçı 6 Temmuz Salı akşamı saat 22.00’de oynanacak. Tüm yarı final maçları ve final maçı Londra’da Wembley Stadı’nda oynanacak.

İngiltere bu seneki EURO 2020 maçlarına ev sahipliği yapan ev sahibi ülkelerden birisiydi. Hem yarı final maçları hem de görkemli ve çok merak edilen final maçı Londra’da yer alan Wembley Stadı’nda oynanacak.

İNGİLTERE EVİNDE KUPA KALDIRMAK İSTİYOR

İngiltere milli takımı EURO 2020’de ilk kez kupa kazanacak takımlardan birisi. Yarı finali geçerek finalde de rakibini yenip ilk kez turnuva kupasını kazanmak isteyen İngiltere milli takımı evinde, stadında ve 60 bine yakın taraftarları ile beraber hem yarı final maçını hem de final maçını kazanmayı hedefliyor.

İngiltere’nin rakibi Danimarka ise ikinci kez turnuva kupasını kazanmayı düşünüyor ve düşlüyor. İlk kez 1992 yılında turnuva kupasını kazanan Danimarka evine kupa ile ikinci kez dönmeyi istiyor. İngiltere ve Danimarka maçı da 7 Temmuz Çarşamba günü yine saat 22.00’de oynanacak.