EURO 2020’DE TÜRKİYE’NİN ÖNEMLİ MAÇI

Avrupa futbol Şampiyonası, Euro 2020 karşılaşmalarında Türkiye bu akşam, 16 Haziran Çarşamba akşamı saat 19:00’da Galler ile karşı karşıya gelecek. Karşılaşma Azerbaycan’da, kardeşiniz olarak oynanacak. Oynanacak olan maçın hakemi ise Portekiz’den gelecek. Portekizli hakem Artur Dias Türkiye ve Galler maçının hakemi olacak.

Türkiye kendi grubundan çıka bilmenin yolu mu arayabilmek puan kazanabilmek için Galler maçında alacağı puan ve puanlara ihtiyacı var. Şu an kendi grubundan çıkabilmek Euro 2020 heyecanla devam edebilmek için Türkiye’nin oynayacağı son iki maç oldukça önemli bir noktada yer alıyor. Galler maçından sonra İsviçre ile karşılaşacak olan Türkiye bu iki maçı da kazanmak zorunda.

TÜRKİYE’NİN HEDEFİ EURO 2020’DE KALMAK

A Milli takımımız Türkiye Euro 2020 heyecanına oldukça büyük umutlarla hazırlanmıştı. Fakat açılış maçında İtalya ile karşı karşıya gelen Türkiye oldukça kötü bir mağlubiyet yaşadığı için kendi grubunda puansız bir şekilde son sırada yer alıyor. Kendi grubunda birinci olan takım Euro 2020 karşılaşmasında açılış maçında karşı karşıya geldi İtalya. İtalya A grubunun lideri olarak üç puanla birinci sırada yer alıyor. İkinci sırada ise İsviçre bir puanla yer alıyor.

Üçüncü sırada ise Türkiye’nin bu akşamki rakibi Galler bir puanla yer alıyor. İsviçre ve Galler karşı karşıya geldikleri maçta berabere kaldıkları için puanları bölüştüler. Milli takımımız Türkiye ise Euro 2020 kapsamında kendi grubunda puansız bir şekilde son sırada ger alıyor.

Bizim çocuklar Türkiye’nin bu durumu düzeltebilmesi için EURO 2020’deki sonraki maçı çok önemli. Gruptan çıkabilmek ve Euro 2020 heyecanlı devam etmek isteyen Türkiye milli takımı son iki maçında mutlak bir galibiyet arayacak. Oyuncularına ve performanslarına güvenen teknik direktör Şenol Güneş İtalya maçında yaşanan talihsiz sonucu düzeltmek ve taraftarlarını moral verebilmek için Galler maçını kesin bir şekilde kazanmak istiyorlar.

Çağlar Söyüncü ve Halil Dervişoğlu sarı kart sınırında yer alıyor. Maçın hakemi Artur Dias olacak.

MAÇIN MUHTEMEL İLK 11’LERİ

Türkiye: Uğurcan, Zeki, Kaan Ayhan, Çağlar, Umut Meraş, Okay Yokuşlu, Ozan Tufan, İrfan Can, Hakan Çalhanoğlu, Cengiz Ünder, Burak Yılmaz

Galler: Ward, Roberts, Mepham, Rodon, Davies, Morrell (Ampadu), Allen, Ramsey, James, Bale, Moore

EURO 2020’DE HEYECAN DEVAM EDİYOR

Avrupa futbol Şampiyonası EURO 2020’de heyecan kaldığı yerden devam ediyor. Türkiye bu akşam ikinci maçına çıkacak. Bu akşam, 16 Haziran Çarşamba akşamı saat 19:00’da Türkiye’de Galler karşı karşıya gelecek. Bakü olimpiyat Stadı’nda oynanacak olan maçı TRT 1 ekranlarından canlı bir şekilde izleyebilirsiniz. Karşılaşmanın hakemi ise Portekiz’de hakem Artur Dias.