EURO 2020’nin Ardından A Milli Futbol Takımı

EURO 2020’nin Ardından A Milli Futbol Takımı

9 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Normal şartlar altında geçen sene organize edilmesi planlanan fakat yeni tip koronavirüs salgını sebebi ile 1 yıl sonraya ertelenen 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda artık final heyecanı yaşanıyor

. Bilindiği üzere EURO 2020’nin final maçında İtalya ile İngiltere 11 Temmuz Pazar günü kupayı kaldırmak için kozlarını paylaşacak. Öte yandan hatırlanacağı üzere A Milli Futbol Takımı’mız da bu önemli turnuvada yer aldı fakat ortaya koyduğu performans ile adeta hayal kırıklığı yarattı.

Hatırlanacağı üzere Türkiye, EURO 2020’nin A Grubu’nda İtalya, Galler ve İsviçre gibi takımlarla mücadele etti. Fakat sahaya çıktığı 3 maçta 3 mağlubiyet alarak 0 (sıfır) puan ile EURO 2020’ye veda etti. Bu sonuçlar ile birlikte turnuvanın en kötü oyununu sergileyen A Milli Futbol Takımı’nda başta futbolcular olmak üzere teknik direktör Şenol Güneş eleştirilerin odağında kalan isim oldu.

Öte yandan yine bilindiği üzere Türkiye, önümüzdeki aylarda 2022 FIFA Dünya Kupası’nda mücadele etmeye çalışacak. Buna ek olarak ise A Milli Futbol Takımı’nda teknik direktör Şenol Güneş, bir kez daha sürpriz bir görüşme gerçekleştirdi.

Şenol Güneş ve Emre Belözoğlu Görüşmesi

EURO 2020’yi başarısız bir şekilde geride bırakan Türkiye, şimdi ise önündeki bir diğer önemli turnuva olan 2022 FIFA Dünya Kupası’na odaklanmaya başladı. Öte yandan bazı değişiklikler beklenen A Milli Futbol Takımı’nda teknik direktör Şenol Güneş, geçtiğimiz haftalarda bir görüşme gerçekleştirdiği Emre Belözoğlu ile geçtiğimiz Çarşamba günü Rumeli Hisarı’nda bir görüşme daha yaptı.

Gelen bilgilere ikili arasındaki bu önemli toplantı 6 saat sürdü. Ayrıca bu toplantıya teknik direktör Şenol Güneş’in birçok dosya ile gelmesi dikkat çekti. Bu görüşmenin ardından ise akıllara gelen ilk soru ise geçtiğimiz aylarda Fenerbahçe’deki tüm resmi görevlerinden ayrılan Emre Belözoğlu’nun A Milli Futbol Takımı’nın teknik kadrosuna katılıp katılmayacağı oldu.

Şenol Güneş’in Açıklamaları

Teknik direktör Şenol Güneş, yaptığı açıklamalarda Emre Belözoğlu’nu beğendiğini ve teknik kadroda görmek istediğini belirtmişti. Fakat öncelikle Emre Belözoğlu’nun sportif direktör mü yoksa teknik direktör mü olmak istediğine karar vermesi gerektiğini ifade eden teknik direktör Şenol Güneş, buna karar verdikten sonra kendisinin kariyerinde çok iyi yerlere geleceğine inandığını sözlerine ekledi.