EURO 2020’NİN KUPA SAHİP ADAYI İTALYA

EURO 2020’NİN KUPA SAHİP ADAYI İTALYA

7 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

İtalya milli takımı EUOR 2020’de ilk finalist olan takım oldu. Başarılı bir turnuva geçiren İtalya milli takımı tüm bu başarılarının sonuçlarını finale çıkarak yemeye başladı. Hedefi finalde de başarılı olup rakibine üstün gelip kupayı kazanmak.

İtalya milli takımı evine EURO 2020 kupası ile gitmek istiyor. Bunun için 11 Haziran Cuma akşamı oynadığı ilk maç olan Türkiye maçından bu yana azimle, hırsla, istekle ve bitmek bilmeyen bir mücadele ile maçlara çıkan İtalya milli takımı bu finalistliği sonuna kadar hak etti.

İTALYA İNGİLTERE’DE KAZANMA PEŞİNDE

Finalist olabilmek için penaltı vuruşlarına kalan İtalya milli takımı rakibine penaltı vuruşlarında üstün gelebildi ve maç 4-2 İtalya milli takımının üstünlüğünde bitti. İtalya ve İspanya arasında oynanılan ilk yarı final maçı dün akşam, 6 Temmuz Salı akşamı saat 22.00’de Londra Wembley Stadı’nda oynandı.

İtalya ve İspanya takımları maçı kazanıp üst tura yükselmeyi çok istiyordu. Maçı kazanan taraf İtalya oldu fakat maç oldukça heyecanlıydı. İtalya ve İspanya maçında ilk yarıda gol sesi çıkmadı. İlk yarının sonucunda golsüz bir eşitlik vardı.

Hem İtalya milli takımı hem de İspanya milli takımı bu eşitliği bozmak için ikinci yarıya çıktı. İlk gol İtalya milli takımından 60. Dakikada geldi. İtalya milli takımı kısa süreliğine de olsa öne geçmeyi başardı.

Maçın ikinci ve aslında beraberliği getiren golünü de İspanya milli takımı attı. Maç 80. Dakikada skorların eşitlenmesinden sonra uzun bir süre o eşitlik ile devam etti. EURO 2020’de maçların uzatmalara ve oradan da penaltılara kalması özellikle taraftarlara oldukça fazla heyecan ve gerilim veriyor.

Maçı uzatma dakikalarında da skor değişmedi. İtalya ve İspanya yarı final maçı penaltılara gitti.

PENALTIDA İTALYA KAZANDI

Maç penaltı vuruşlarına başladı ve İtalya’nın top kaçırmaması aksine İspanya’nın kaçırması sonucunda 4-2 İtalya milli takımı maçı kazandı ve ilk finalist oldu. İtalya ilk finalist olurken eski şampiyon ve dördüncü kupasını kazanmak isteyen İspanya milli takımı EURO 2020 yarı finalinde elenmek durumunda kaldı.