covid 19

Euroleague Ne zaman Başlayacak?

 

Corona virüsü covid 19 ile mücadelede alınan ilk önlemlerden biri de spor alanında bütün maçların ertelenmesiydi. Euroleague maçları da corona virüsünün yayılmasının önlenmesi için ertelenen maçlardandı. Dünyada ve Türkiye’de virüsü sebebiyle her gün hayatını kaybeden kişilerin sayısının artması ve virüsün durdurulamayan bir hızla yayılması sebebiyle maçlar bir süre daha oynanamayacak gibi duruyor.

Euroleague CEO’su olan Jordi Bertomeu Euroleague ile EuroCup maçlarının sahada oynanarak bitirilmesini istediklerini söyledi. Jordi Bertomeu iki kupaya da devam etmek istediklerini ama maçların temmuz ve ağustos ayında oynanmalarının da mümkün olmadığını ifade etti.

‘’Maçlar Devam Etsin İstiyoruz’’

CEO maçlara devam etmek istediklerini tekrarlayarak maçların tekrarlanmasının ve kupa maçlarının oynanmasının covid 19 riskinin tamamen ortadan kalkması ile mümkün olacağını sağlık açısından bir tereddütün olmadığı ortamda maçların oynanabileceğini açıkladı. Jordi Bertomeu corona virüsü riskinin ortadan kalkmasıyla basketbolcuları 2 hafta karantinaya alıp iki hafta da antrenman programı ile maçlara hazırlanabileceğinin planlanabileceğini de söyledi.

Euroleague CEO’su mayıs ayında maçlara başlanmasının mümkün olmadığını, temmuz ayında da oynanamayacağını vurgulayarak mayıs sonunda toplantı yaparak başlama zamanı ile ilgili daha net bir karar alınabileceğini belirtti.