2020 yılı

Euroleague’den Covid 19 Kuralları

Türkiye’de ve dünyada 2020 yılı ilk aylarında yayılmaya başlayan covid 19’un yayılması durdurulamıyor. Covid 19 ‘un son hızla yayılmasının en büyük nedeni ilacının ve aşısının bulunamamış olması oldu. Spor alanında da futbol maçları başta olmak üzere covid 19 önlemleri ile maçlar oynanmaya başlandı. 11 Eylül’de başlayan 2020-2021 futbol sezonu ile futbol kulüplerinden her gün yeni covid 19 vaka haberleri gelmeye başladı.

TFF 1. Lig takımı Ümraniyespor’da 14 corona virüsü vakası tespit edildi. Süper Lig ve TFF 1. Lig başta olmak üzere he futbol kulübünde covid 19 vakaları çıktı. Son olarak Beşiktaş Kulübünde 12 kişinin corona virüsü testi pozitif çıktı.

Fulya Tesisleri Kapatıldı

Beşiktaş Kulübü yaptığı açıklamada futbolcular, idari ve teknik kadro ile kulüp çalışanlarına belli periyotlarda yapılan covid 19 testi sonucu 7 sporcu ile 5 teknik kadro personelinde covid 19 tespit edildiğini belirtti. 12 corona virüsü vakasının tedavilerinin başladığı ve izolasyonda oldukları da açıklandı. Beşiktaş Kulübünün Fulya Altyapı Tesisleri kapatıldı ve karantinaya alındı. Ayrıca kulübün antrenmanları da iptal edildi.

Güncel Yazılar