Wuhan

Evden Çıkmadan Covid 19 Oldu

Çin’in Wuhan kentinde 2019 yılı sonunda ortaya çıkan corona virüsü 2 ay gibi kısa bir zamanda tüm dünyaya yayıldı. Covid 19 sebebiyle dünyada her gün binlerce insan hayatını kaybediyor ve 22 Nisan (bugün) itibariyle hayatını kaybeden toplam kişi sayısı 180 bini aşmış durumda ve 210 ülke covid 19 ile mücadele ediyor.

Türkiye’de 11 Mart’ta ilk vakanın görülmesiyle gerekli önlemler alındı ve uyarılar yapıldı. Corona virüsünden korunmak için en güvenli yerin ev olduğu ve evden mecbur kalmadıkça çıkılmaması sıklıkla yapılan uyarılar arasında bulunuyor. Spor dünyasından gelen corona virüsü haberi evden çıkılmaması ile de virüsün bulaşabileceği şüphelerini akla getirdi.

Kendini Karantinaya Aldı

Akdeniz Otizm Spor Kulübü Derneği Başkanı Demet Çileli Baz’ın 10 gündür devam eden öksürük ve ateş şikayetiyle gittiği pandemi hastanesi Antalya Kepez Devlet Hastanesinden covid 19 testi pozitif çıktı. İlginç olan durum ise Demet Çileli Baz’ın 40 gündür yani Türkiye’de corona virüs vakası görülmeye başlamasından itibaren evden çıkmaması ve buna rağmen virüse yakalanmış olması oldu.

Demet Çileli Baz hastaneye yatırılarak ağız ve burnundan alınan bulgularla ikinci testi de yapıldı. İkinci test sonucu negatif çıkmasına rağmen dernek başkanı kendini karantinaya aldı.