FATİH KARAGÜMRÜK 0 – 2 TRABZONSPOR

FATİH KARAGÜMRÜK 0 – 2 TRABZONSPOR

29 Kasım 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Süper lig de 14. Haftada İstanbul’da Fatih Karagümrük ‘ün rakibi süper ligin lideri bordo mavili takım Trabzonspor ‘du.

İki takımın da 3 puan için sahada olduğu karşılaşmada lider bordo mavili takım Trabzonspor karşılaşmadan 3 puanı 2 – 0’ lık skor ile aldılar.

Karadeniz ekibine 3 puanı getiren golleri karşılaşmanın 17’ dakikasında penaltı’ dan Djaniny ve 62’ dakikada Abdülkadir Ömür den geldi.

Karşılaşma sonunda Karadeniz ekibi almış olduğu 3 puan ile lider Trabzonspor puanını 36 ‘ ya çıkararak liderlik yolunda şampiyonluk yürüyüşlerine devam ediyorlar. Bu hafta en yakın takipçileri de Konyaspor ve Hatayspor ‘un da kaybettiği hafta da aradaki puan farkını açarak yoluna devam ediyorlar.

Ev sahibi ekip Fatih Karagümrük ise süper lig de uzun süre sonunda kendi sahasında yenilen takım haftayı 22 puanda tamamladılar.

LİDER TRABZONSPOR KAYIPSIZ OLARAK DEVAM EDİYOR

Bordo mavili takım süper lig de ki şampiyonluk yarışında emin adımlar ile yollarına devam ediyorlar.

Zorlu karşılaşmaya bordo mavili takım Trabzonspor da tecrübeli teknik adam Abdullah Avcı, Uğurcan Çakır, Dorukhan Toköz, Ie, Hugo, Trondsen, Siopis, M. Hamsik, Djaniny, Nwakaeme, Abdulkadir Ömür ve Cornelius ilk 11’ i ile sahaya çıktılar.

Karadeniz ekibi zorlu karşılaşmaya kontrollü oyunu ile başlarken ilk golü de erken bulmaları takımın moralin de yükseltmiş oldu.

Geçiş oyununda hızlı çıkışlar ile kısa sürede rakip yarı sahaya çıkan bordo mavili takım Trabzonspor ‘da orta sahada ki dirençli oyunu ile ev sahibi ekibi oldukça zorladı. Ceza sahası dışından çektikleri sutlar ile de rakip arı sahada etkili oldular.

Takım fark etmeksizin sahaya aynı oyunlarını yansıttılar. Hücum varyasyonlarında etkili olan iki takımda özellikle ilk yarıda 3. Bölge de ki güçlü pres ile rakipleri Fatih Karagümrük ‘ü savunmadan kolay çıkmalarına engel oldukları gibi rakibi orta alandan uzaklaştırarak kanatlara doğru yönelterek istediklerini aldılar diye biliriz.

En yakın takipçilerinin de Konyaspor ve Hatayspor’ un puan kaybettikleri haftada kazanarak takipçileri ile de olan farkı açarak yollarına devam ettiler.

KARAGÜMRÜK UZUN SÜRE SONRA KAYBETTİ

Genç teknik adam Francesco Farioli zorlu karşılaşmaya Viviano, Serhat Ahmetoğlu, Luckassen, Balkovec, Caner Erkin, Jimmy Durmaz, Emre Mor, Adnan Uğur, Bertolacci ve Karamoh ilk 11’ i ile başladılar.

Ev sahibi ekip de genç teknik adamları ile çok iyi bir oyun sahaya yansıtan ekip de zorlu karşılaşmada önemli birçok oyuncusu da yoktu ki yokluğunu da aradılar diye biliriz.

Bu zorlu karşılaşmada kırmızı kart cezası olan V. Hedenstad , L.Biglia ve E. Zukanović yer almadılar. Sakatlıkları bulunan Burak Bekaroğlu, Kerim Frei ve M. Benatia bu karşılaşmada yer almadılar.

Süper lig de oyunları ile dikkat çeken Fatih Karagümrük gelecek hafta bir başka Karadeniz ekibi olan GZT Giresunspor deplasmanında olacaklar.