Fatih Karagümrük, Giresunspor Deplasmanında

Fatih Karagümrük, Giresunspor Deplasmanında

2 Aralık 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Süper Lig’in 15. haftasında geçen hafta Beşiktaş karşısına aldı sükseli galibiyet ile özgüven toplayan Giresunspor, inişli çıkışlı bir Performans sergileyen Fatih Karagümrük konuk edecek. Ligde üç maçtır kaybetmeyen Karadeniz ekibi, yenilmezlik serisini sürdürmek istiyor. yeşil-beyazlı ekip, ligde 16 puanla 15. sırada bulunuyor.

Konuk ekip Karagümrük ise geçen hafta aldığımağlubiyetten sonraGiresunspor karşısında yeniden çıkış arıyor. Zorlu mücadele öncesinde Fatih Karagümrük 22 puanla yedinci sırada yer alıyor.

Giresunspor, 3 Maçtır Gol Yemiyor

Son bir aylık dönemde takım savunmasında istikrarlı Bir performans ortaya koyan Giresunspor‘u son üç Süper Lig karşılaşmasında kalesinde gol görmedi. Geçen hafta Beşiktaş karşısında oyunun her iki yönünde başarılı olan yeşil-beyazlı ekip, yüksek formunu Karagümrük karşısında sürdürmek istiyor.

Ligin en az gol atantakımlarından biri olan Karadeniz ekibi, aynı zamanda Trabzonspor’dan sonra ligin en az gol yiyen ikinci takımı. Süper Lig’de bu sezon yedi iç saha mücadelesi oynayan. Giresun takımı, iki galibiyet, iki beraberlik ve üç mağlubiyet alarak sekiz puan elde etti. İç sahada beş kez gol sevinci yaşarken, kalesinde altı gol gördü.

Evinde oynadığı maçlarda da kendi profiline yakın takımlara karşı skor üretmekte zorlanan yeşil-beyazlı ekip, Fatih Karagümrük’ün sert savunması karşısında zorlu bir mücadeleye çıkacak.

Son üç karşılaşmasında kalesini gole kapatan yeşil-beyazlı ekip, Rakiplerine 11 kez geçiş hücumlarında fırsat verdi. Karadeniz ekibi, bu anlamda ligin akan oyunda en az pozisyon veren ikinci takımı olarak dikkat çekiyor.

Zorlu mücadele öncesinde Serginho ve HamdouTraore son haftalardaki formlarıyla göz doldururken, FousseniDiabate 5 gol ile takımın en gölcü ismi.Son iki Süper Lig maçını kazanan Giresunspor zorluk rakibi karşısında galip gelerek seriyi üç maça çıkarmak için sahaya çıkıyor.

Karagümrük, Farioli Yönetiminde Üst Üste İki Maçını Kaybetmedi

Son haftalarda inişli çıkışlı Bir performans ortaya koyan Fatih Karagümrük, Giresunspor’a karşı o yeni bir seri başlatmak istiyor.Yaşadığı puan kayıplarının yanında kendi oyun tarzından taviz vermeyen İstanbul ekibi, Bazı önemli oyuncularının eksikliği sebebiyle istediği sonuçları alamıyor.

Geçen hafta Trabzonspor karşılaşmasında Biglia’nın orta sahada olmayışı, teknik direktör Farioli’nin oyun planının bozulmasına sebep olmuştu.Stoperde Burak Bekiroğlu ve Hedenstad’ın olmayışı takımın geriden oyun kurarken zorlanmasına sebep oluyordu. Giresunspor maçı öncesinde bu 3 önemli oyuncunun son durumları belirsizliğini koruyor.

Süper Lig’de bu sezon yedi dış saha karşılaşmasında çıkan kırmızı siyahlı ekip, üç galibiyet, bir beraberlik ve üç yenilgi alarak on puan elde etti. Deplasmanda dokuz kez gol sevinci yaşarken kalesinde 11 gol gördü.

İstanbul ekibi,  çıktığı son dört deplasman maçında iki galibiyet ve iki yenilgi aldı.Son lig maçını Kaybeden kırmızı siyahlı ekip, FrancescoFarioli yönetiminde üst üste iki maçını kaybetmedi. Karagümrük, ligin en fazla geçiş oyunundan pozisyon bulan takımı. İstanbul’daki ve bu süreçte 41 kez geçiş hücumlarından pozisyon yaratmayı başardı.