Fatih Karagümrük Kendi Evinde 3’te 3 Yaptı, Nefesler Tutuldu

Spor Toto Süper Lig’in 42. ve son haftası gol seslerinin duyulduğu bir karşılaşmaya sahne oldu. Fatih Karagümrük kendi evinde Yukatel Denizlispor’u konuk etti. 6 gol sesinin duyulduğu karşılaşma Fatih Karagümrük’ün 5-1 galibiyetiyle sonlandı. 2 maçtır kazanan İstanbul ekibi sezon bitmeden üçlemek istedi ve bunu yaptı. Diğer taraftan üst üste 5. Yenilgisini alan ve son 12 maçtır de galibiyet alamayan Yukatel Denizlispor ise Süper Lig’de son sırada yer alarak sezonu noktaladı.

Türkiye’nin en büyük kapasiteli sahası olan Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynanan karşılaşmanın hakemleri Atilla Karaoğlan, Mehmet Cem Hanoğlu ve Deniz Caner Özaral’dı.

İlk gol atağı Yukatel Denizlispor’dan Muris Mesanovic’ten 26. Dakikada gelse de Fatih Karagümrük’ün sonraki atakları ağır oldu. Borini’nin 42. Dakikada penaltıdan gelen golü skorları eşitlese de bu denge çok uzun sürmedi ve İstanbul Takımından arka arkaya gol sesleri geldi. 45+1 ve 80. Dakikada Sobiech, 52. Dakikada Lens, 90+2’de ise Hedenstad’dan gelen goller skor tablosunu 5-1 yaptı.

Bunun yanı sıra Yukatel Denizlispor’un kırmızı kart görmesi ile işleri zorlaştı. Kart, 42. Dakikada Ali Yavul Kol’a gitti.

Fatih Karagümrük – Yukatel Denizlispor 11’leri

Spor Toto Süper Lig’in 42. ve son haftasında son kez karşı karşıya gelen Fatih Karagümrük ile Yukatel Denizlispor maçının 11’leri ise şu şekildeydi;

Fatih Karagümrük : Viviano ( Aygün dk. 87), Roco, Ahmetoğlu (Kadıoğlu dk. 87), Aktaş, Biglia, Efe Tatlı (Salibur dk. 63), Borini, Lens (Pehlivan dk. 72), Sobiech, Koray, Hedenstad

Yukatel Denizlispor : Hüseyin, Ali Yavuz, Emre Yıldırım, Muhammet Özkal (Uslu dk. 87), Görkem Can, Özgür Çek (Emirhan dk. 78), Fabiano, Hasan Ayaroğlu, Dossevi (Erdoğan dk. 90+3), Tusha (Mehmet Ali dk. 46), Mesanovic (Öner dk. 90+3)

Fatih Karagümrük – Yukatel Denizlispor Maç Sonrası Puan Durumu

Francesco Farioli’nin teknik direktörlüğünü  yaptığı Fatih Karagümrük galibiyet yaşarak 3 puanını daha hanesine kattı. Böylelikle 60 puana gelen takım 8. Sırada sezonu noktaladı. Ali Tandoğan’ın teknik direktörlüğünü yaptığı Yukatel Denizlispor ise puan alamayarak 28 puanıyla Lig’in son sırasında, 21. Sırada Lig’e veda etti.