Fatih Karagümrük’te Yaşanan Son Gelişmeler

Fatih Karagümrük’te Yaşanan Son Gelişmeler

28 Haziran 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Geride bıkratığımız 2020 – 2021 sezonunda Spor Toto Süper Lig’de oynamış olduğu 40 maçtan almış olduğu 16 galibiyet, 12 beraberlik ve 12 mağlubiyet ile 60 puanı hanesine yazdırarak ligi 8. Sırada tamamlamayı başardı. Süper Lig sezonunun tamamlanmasının ardından kırmızı siyahlı takımda geçen sezon kiralık olarak forma giyen Enzo Roco, Gaston Campi, Jimmy Durmaz, Jeremain Lens ve Kemal Ademi gibi futbolcuların sözleşmeleri sona erdi.

Bu yüzden bu futbolcuların başka takımlara gitmesi Fatih Karagümrük’ün kolları erken sıvamasına sebep oldu. Gelecek sezon için daha iyi bir kadro kurmak istiyor ve yine de bazı futbolcularına gelen teklifleri değerlendirmeye devam ediyor.

Fatih Karagümrük’ün Transfer Çalışmaları

Geride kalan 2020 – 2021 sezonunda Beşiktaş’tan kırmızı siyahlı takıma gelen Şilili stoper Enzo Roco için bir son dakika bilgisi geldi. Gelen bilgilere göre İtalya’nın önde gelen takımlarından Napoli’nin sportif direktörü, Enzo Roco’nun kendilerinin transfer listesinde olduğunu dile getirdi. Öte yandan bazı futbolcuların sözleşmelerini uzatmaya karar veren Fatih Karagümrük, İtalya file bekçisi Emilio Viviano’nun sözleşmesinin uzattığını açıkladı. Hatırlanacağı üzere 35 yaşındaki file bekçisi, geçen sezon toplamda 32 maçta görev yaptı.

Daha sonra kırmızı siyahlı takım, stoper bölgesi için Koral Altınay ile sözleşme yeniledi. Gelen bilgilere geride bıraktığımız sezonda 27 resmi maçta sahaya çıkan Koray Altnay, bundan önceki sezon Fatih Karagümrük’ün şampiyon olarak Süper Lig’e çıktığı takımda da yerini almıştı.

Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma’nın Açıklaması

Fatih Karagümrük başkanı Süleyman Hurma, özellikle geçen haftalarda adı sık sık Fenerbahçe ile anılan fakat son zamanlarda Trabzonspor’un da ilgilendiği Lucas Biglia hakkında önemli açıklamalar yaptı. Gelen son bilgilere göre başkan Süleyman Hurma, kendilerine Fenerbahçe veTrabzonspor’un tecrübeli orta sahanın son durumunu sorduklarını ve kendilerinin onlara karşılık verdiğini söyledi.

Öte yandan oyuncusunun hem ısrarla gitmek istememesi ve buna ek olarak özellikle Fenerbahçe ve Galatasaray’dan beklenen tekliflerin gelmemesi üzere başkan Süleyman Hurma, oyuncusundan memnun olduğunu ve onu satmak için bu takıma transfer etmediğini sözlerine ekledi.