2020-2021 futbol sezonu

Fatih Karagümrük’ün Tesis Sıkıntısı

Süper Lig 2020-2021 futbol sezonu 11 Eylül tarihinde başladı. Geçen sezon TFF 1. Ligde mücadele eden ve Süper Lige yükselen takımlar da ilk hafta maçlarına çıktılar. Süper Lige yükselen takımlar içinde Fatih Karagümrük diğer takımlardan daha farklı duygular ile ilk hafta maçına çıktı. Fatih Karagümrük takımı 36 yıl aradan sonra Süper Lige yükseldi ve bu uzun süren hasreti 36 yıl sonra bitirdi.

Fatih Karagümrük takımı Süper Ligin ilk hafta maçında Yeni Malatyaspor ile karşılaştı. İstanbul ekibi kendi sahasında oynadığı karşılaşmada Yeni Malatyaspor’u 3-0 yendi. Fatih Karagümrük kendi sahasında oynasa da karşılaşmanın oynandığı Atatürk Olimpiyat sahası Fatih Karagümrük’e ait bir saha değildi. Kendine ait sahası bulunmayan Fatih Karagümrük’ün stad haricinde kendine ait antrenman tesis de bulunmuyor.

21 Takım Arasında Tek

36 yıl sonra Süper Lige kavuşan Fatih Karagümrük takımı antrenmanlarını kiraladığı bir tesiste yapıyor. Karagümrük Stadı’nın zemin yenilemesi yapıldığı için bir süre kendi stadını kullanamayan Fatih Karagümrük uygun olduğunda bu stadda antrenmanını yapıyor. Fatih Karagümrük takımı Süper Ligde mücadele eden 21 takım arasında antrenman tesisi olmayan tek takım oldu.

Güncel Yazılar