Fatih Karagümrük’ün Yeni Teknik Direktörü Volkan Demirel Oldu

Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma yayıncı kuruluşta yorumcu olarak çalışmakta bulunan yıllarca Fenerbahçe file bekçiliği yapmış ve kariyerinde Fenerbahçe dışında hiçbir takım forması giymemiş olan Volkan Demirel ile ilk görüşmeyi yapmıştı. İlk görüşme ardından taraflar oldukça önemli ölçüde anlaşma sağlamış iş imza aşamasına kadar gelmişti. Son görüşmenin ardından Hem Volkan Demirel cephesi Hem de Fatih Karagümrük yönetimi anlaşma sağladı.

Kulüp tarafından yapılan resmî açıklamada Volkan Demirel’in Fenerbahçe ve Türkiye milli Takımı’nın yıllarca kalesini korumuş olduğuna vurgu yapılırken iki tarafın anlaştığı ve el sıkıştığı aktarıldı. Volkan Demirel ve Fatih Karagümrük cephesi bugün 2,5 yıllık resmi sözleşmenin altına imza attı.

Fatih Karagümrük’ün Konyaspor karşısında aldığı 4 – 1’lik ağır yenilginin ardından İtalyan teknik direktör Francesco Farioli ile yollar ayrılmış olsa da resmî açıklama yapılmamıştı. Bir önceki gün yapılan açıklama ile de İtalyan teknik adam için teşekkür ve veda mesajı da yayınlandı.

40 yaşındaki genç antrenör yalnızca UEFA B Lisansına sahip olduğu için maçlarda Fatih Karagümrük kulübesinde yer alamayacak. Volkan Demirel ilk olarak teknik sorumlu olarak görev alacak ve teknik heyette UEFA A Lisansı sahibi tecrübeli bir isme teknik ekibinde yer verecek.

Volkan Demirel Fatih Karagümrük ile anlaşma sağlamasının ardından hemen kolları sıvadı ve kendi teknik heyetini kurmak için çalışmalara başladı. Fatih Karagümrük’te kendi ekibiyle birlikte çalışma yürütecek olan Volkan Demirel modern bir ekip kurmayı hedefliyor.

İlk Tercih Şota Arveladze’ydi

Fatih Karagümrük Başkanı Süleyman Hurma’nın ilk durağı genç teknik adam Volkan Demirel değildi. Hem tecrübeli bir isim olan hem de daha önceden samimiyeti bulunan yakın arkadaşı Şota Arveladze Fatih Karagümrük için düşünülen ilk isimdi.

Süleyman Hurma’nın Şota Arveladze ile yaptığı görüşmede tecrübeli teknik adamın bu teklifi kabul edemeyeceğini medyanın tanınan yüzü Acun Ilıcalı’nın satın almaya çalıştığı İngiliz takımı Hull City’de görev alacağı ve çalışma izni için başvuruda bulunduğunu belirterek bu teklifi kabul edemeyeceğini belirtti.

Bu aşamadan sonra ilk olarak kapısı çalınan kişi ise yayıncı kuruluşta Yorumculuk Yapan Volkan Demirel oldu. Volkan Demirel saha dışında futbolda ilk kez geçtiğimiz 2 sezon boyunca Fenerbahçe’de yardımcı antrenör olarak görev aldı.

Volkan Demirel Kimdir?

27 Ekim 1981 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Volkan Demirel Futbolculuk kariyerine Kartalspor Alt yapısında başlamıştı. 191 cm boyundaki Volkan Demirel lise yıllarında bir dönem orta saha olarak da değerlendirilmişti. Burada geçen birkaç sezonun ardından Fenerbahçe’ye transfer olmuştu.

2002 yılında kapısından girmiş olduğu Fenerbahçe ile 5 kez süper lig 2 kez Türkiye Kupası ve 3 kez de Süper Kupa zaferi yaşamıştı. 2004 Yılında ilk kez Milli forma ile tanışan File bekçisi 63 kez milli formayı giydi ve Kulüp forması ile ise 523 maça çıktı.