FATİH TERİM’İN POLONYALI YILDIZI KACPER KOZLOWSKİ

Bu sezon sarı kırmızlı takımda farklı bir yapılanma ile yaz transfer döneminde genç ve potansiyeli yükse oyuncular ile kadrosunu gençleştiren Galatasaray devre arasında da bu yönde girişimlerini devam ettirmesi bekleniyor.

Liglere verilen milli arayı iyi değerlendiren sarı kırmızılı takımın teknik patronu Fatih Terim diğer teknik adamlar gibi Milli maçları da yakından takip ederek yıldız oyuncu arayışlarını sürdürmeye devam ediyor.

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim Polonya’nın genç oyuncusu henüz 17 yaşında olan Kacper Kozlowski ‘ yi yakından takip eden teknik adam genç oyuncunun performansından oldukça etkilendi. Genç oyuncu Kacper Kozlowski ‘yi kısa süre içerisinde kadrosuna katmak isteyen Fatih Terim oyuncuyu Avrupa’ nın dev kulüplerine kaptırmak istemiyor.

 

GENÇ YILDIZ KACPER KOZLOWSKİ

16 Ekim 2003 Polonya doğumlu orta sahada hücuma yönelik oynayan genç oyuncu futbol kariyerine AP Pogon takımında başladı.

Genç oyuncu geçtiğimiz sezon takımı AP Pogon ile lig de 20 maçın 14’ünde ilk 11 de sahaya çıkan Kacper Kozlowski 1 gol 3 asist ile takımına katkı sağladı.

17 yaşında ki genç orta saha Kacper Kozlowski bu sezon ile takımı AP Pogon ile 9 lig maçına çıkan orta saha oyuncusu 7 karşılaşma da ilk 11’ de başladı ve rakip fileleri 3 kez havalandırır iken 2’ de gol pası verdi.

Polonya milli takımına da davet edilen 17 yaşındaki oyuncu Kacper Kozlowski 2022 Dünya kupası eleme maçların da iki kez forma sansı bulan Kacper Kozlowski 107 dakika sahada kala bildi.

FATİH TERİM BU KEZ KAÇIRMAK İSTEMİYOR

Tecrübeli teknik adam Fatih Terim henüz 17 yaşında olan genç oyuncu için bir an önce transfer girişimlerinin başlamasını isteyen tecrübeli teknik adam bu kez gen oyuncu Kacper Kozlowski ‘ yi kaçırmak istemiyor.

Fatih Terim Avrupa da oyuncu pazarını da yakında takip eden tecrübeli isim önceki yıllar da yaşadıklarını yaşamak da istemiyor.

Daha önce de Polonya’ dan birçok oyuncuyu yakından takip edip kadroya katılmasını isteyen hoca 23 yaşındaki sol kanat oyuncu Kamil Jozwiak ın transferini çok isteyen hoca oyuncuyu maalesef elinden kaçırarak İngiliz kulübü Derby ‘ ye kaptırmışlardı.

Bir diğer Polonya’ lı oyuncu Lech Poznan’ da forma giyen 22 yaşındaki oyuncu Jakub Moder olmuştu. Sarı kırmızlı takım Jakub Moder’i ise gene bir İngiliz kulübü olan Brighton ‘ a kaptırmışlardı. Bu iki yıldız oyuncuyu da İngiliz ekiplerine kaptıran sarı kırmızlı takımın teknik Patronu Fatih Terim 17 yaşındaki genç oyuncu Kacper Kozlowski için bu kez işi sıkı tutuyor ve simdi den transfer listesine alındığı devre arasında ki görüşülecek oyuncular arasında yer aldığı söyleniyor.

17 yaşında olan yıldız orta saha oyuncusu 2023 yılına kadar kulübü ile sözleşmesi bulunuyor. Kacper Kozlowski’ nin piyasa değeri ise 5 Milyon Euro.