FENERBAHÇE 58 FARK ATTI

ING basketbol Süper Lig’i kapsamında yapılan 27 hafta mücadelesinde ligin sarı lacivertli ekibi Fenerbahçe Beko, sahasında konuk etmiş olduğu İzmir temsilcisi Pınar Karşıyaka’ya adeta hezimete uğrattı. İzmir temsilcisi Pınar Karşıyaka’da takım kadrosu genç oyunculardan oluşuyordu.

ING basketbol Süper Ligi kapsamında Yapılan mücadelede Fenerbahçe Beko Pınar Karşıyaka ya tam 58 sayı fark ile 117-59 mağlup etmeyi başardı. Alınan bu sonucun ardından Fenerbahçe Beko 21 galibiyetini elde ederken konuk ekip Pınar Karşıyaka ise 7 mağlubiyetin elde etmiş oldu.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Karşılaşmanın ilk çeyreğinde daha ilk dakikalarda oyunun kontrolünü eline alan sarı lacivertli ekip Fenerbahçe Beko hücum organizasyonlarında göstermiş olduğu başarı ve boyalı alanda Bunun yanı sıra dış atışlardan bulmuş olduğu sayılarla periyodu 29-10 önde kapatmayı başardı.

İkinci periyotta oynamış olduğu iyi Oyuna devam eden sarı lacivertli ev sahibi ekip karşılaşmanın liderliğini elinde tutarken boyalı alandan bulmuş olduğu sayılarla ikinci çeyreği 34 sayı farkla kapatarak skoru 63-29’A getirmeyi başardı. Mücadelenin 3. çeyreğine de göstermiş olduğu harika performans ile devam eden sarı lacivertli ekip Fenerbahçe 4 çeyreğe 88-49’luk üstünlükle gitmeyi başardı.

Karşılaşmanın son periyodunda rahat bir oyun ortaya koyan ve karşısında herhangi bir direnç görmeyen ev sahibi ekip Fenerbahçe ve karşılaşmayı 58 sayı farkla 117’ye 59 kazanmayı başardı.

GENÇLER İLE ÇIKMA NEDENİ

ING basketbol Süper Lig’i kapsamında yapılan 27. hafta mücadelesinde deplasmanda sarı lacivertli ekip Fenerbahçe ve konu olan İzmir temsilcisi Pınar Karşıyaka karşılaşmaya genç oyunculardan kurulu bir kadro ile çıktı.

Fiba Şampiyonlar Ligi grup mücadeleleri kapsamında 6 Nisan tarihinde oynayacağı mücadele nedeniyle karşılaşmanın ertelenmesi yönünde bir talepte bulunan İzmir temsilcisi talebin kabul edilmemesi nedeniyle ING basketbol Süper Ligi 27 hafta mücadelesi ne basketbol gençler Ligi’nde ter döken takımından takviye etmiş olduğu basketbolcular ile çıktı.

Bunun yanı sıra bazı antrenörlüğünde yeni tip korona virüs testinin pozitif çıkması takımda 2 dengeleri altüst eden Ufuk Sarıca’nın  karşılaşma öncesi korona virüs testi oldu. Tecrübeli antrenör Ufuk Sarıca yerine takımın başında Recep Şen görev yaptı.