FENERBAHÇE ALTAY BAYINDIR’I AJAX’A KAPTIRACAK

FENERBAHÇE ALTAY BAYINDIR’I AJAX’A KAPTIRACAK

15 Ekim 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Sarı lacivertli takımın kalesini koruyan 23 yaşındaki genç kaleci Altay Bayındır göstermiş oluğu performansı ile dev kulüplerin radarına girmiş durumda.

Fenerbahçe ile süper lig ve Avrupa ligin de hiç maç kaçırmayan genç kaleci bu istatistik ile dikkatleri çekmeyi başardı.

Avrupa da dev kulüpleri pesine takan 23 yaşında ki sarı lacivertli takımın ve A milli takımın kalecisi için Hollanda devi Ajax genç kaleci ile oldukça yakından ilgileniyorlar.

AJAX ALTAY BAYINDIR’I KADROSINA KATABİELCEK Mİ?

Hollanda devi kulüp Ajax 23 yaşında ki genç kaleci Altay Bayındır’ın pesinde olmasının bir çok nedeni var. Ajax kulübü yaz transfer döneminde sarı lacivertli takımın kapısını çalarak genç kaleci Altay Bayındır için bir teklif sunulmuştu.

Ajax kulübü yetkilileri genç kaleci için Fenerbahçe kulübüne oyuncunun değeri için 11 Milyon Euro bonservis bedelini gözden çıkarmışlar ve sarı lacivertli kulübe tekliflerini iletmişlerdi.

Fenerbahçe kulübü bu teklifi adeta hiç değerlendirmeden geri çevirmişlerdi. Sarı lacivertli kulüp genç kalecileri için bekledikleri teklifin çokça altında kalması nedeni ile transfer yarıda kalmıştı.

Ajax’ ın bu transfer de hem iyi bir kaleci ile anlaşmak istemesi ve genç olması nedeni ile Altay Bayındır üzerinde yoğunlaşmış durumdalar.

Ellerini çabuk tutmaktaki amaçları ise sezon sonunda 25 yaşındaki Kamerunlu kalecileri André Onana ‘nın sözleşmesi sona erecek. Aslında sözleşmesinden önce Kamerunlu kaleci bu sezon daha hiç takımının formasını giyemedi. Bunun sebebi ise 25 yaşındaki kalecileri Andre Onana’ya yasaklı madde kullandığı gerekçesiyle ( CAS ) Spor Tahkim Mahkemesi tarafından 12 aylık ceza verilmişti. Kamerunlu kaleciyi savunma ya çağıran mahkeme savunması sonrasında kaleci Andre Onana’ nın cezasını 9 ay olarak belirlemişlerdi.

Bir başka nedeni ise şuan da Hollandalı kulübün kalesini koruyan eldivenlerin birisi 38 yaşındaki Remko Pasveer bir diğeri ise Maarten Stekelenburg her iki kalecisi de yaş olarak artık kariyerlerinin sonun da olması ile bu transferi bir an önce bitirip genç kaleci ile anlaşmak istiyorlar.

Hollanda başının da Ajax kulübünün genç kaleci Altay Bayındır ile yakından ilgilendiğini dile getiriyorlar.

Ajax Altay Bayındır için transfer girişimlerini arttırmış olsalar da kadrolarına kata bilmek için en az sarı lacivertli takımın belirlediği 20 Milyon Euro bonservis bedelini ödemek zorundalar.

ALTAY BAYINDIR’IN BU SEZON FENERBAHÇE KARİYERİ

Altay Bayındır sarı lacivertli takımın da bu 3. Sezonu nu geçiren genç kaleci kadroda hiç düşünülmeden adı yazılan isimlerden birisi olduğu kesin. Süper lig de bu sezon hiç maç kaçırmayan kaleci lig de 8 maçta kalesinde sadece 6 gol gördü.

UEFA Avrupa liginde ise 2 maça çıkan genç kaleci kalesinde 4 gol gördü.

A milli takımada çağrılan kaleci Dünya kupası elemelerinde 1 maçta da forma şansı bulmuştu.