Fenerbahçe Beko Dolu Dizgin

Fenerbahçe Beko Dolu Dizgin

16 Kasım 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Bu sezon THY Avrupa Ligi’nde beklentilerin çok uzağında kalan Fenerbahçe, Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde ise oldukça iyi bir performans sergiliyor.

Yukatel Merkezefendi Belediyesi’ni ağırladığı maçtan 85-77 galip ayrılarak üst üste 3’üncü galibiyetini almayı başaran Fenerbahçe Beko, bu sonuçla birlikte 8’inci lig maçında 7’inci galibiyetini almayı ve liderlik koltuğuna oturmayı başardı.

Fenerbahçe Maçı 3’üncü Çeyrekte Kopardı

Sezona Igor Kokoskov ile başlamayı planlayan ve Kokoskov’un oyun tarzına göre bir kadro kuran Fenerbahçe Beko, Sırp koçun NBA takımlarından Dallas Mavericks’e yardımcı koç olarak gitmesi nedeniyle ciddi bir kriz yaşamış ve onun yerine Aleksandar Djordevic ile anlaşmıştı.

Djordevic yönetiminde henüz istediği maç performansına ulaşamasa da yine de belirli bir gelişim kaydeden Fenerbahçe Beko, her ne kadar THY Avrupa Ligi’nde iyi sonuçlar alamasa da Türkiye Basketbol Süper Ligi’nde gayet iyi bir performans gösteriyor.

Denizli temsilcisi Yukatel Merkezefendi Belediyesi’ni ağırlayan Fenerbahçe Beko, bu sezona iyi başlamayan rakibi karşısında ilk çeyrekte oldukça zorlandı. Yukatel Merkezefendi Belediyesinin oldukça iyi bir şekilde attığı şutlara çözüm bulmakta zorlanan Fenerbahçe Beko, bu nedenle ilk çeyreği 18-21 geride kapattı.

İkinci yarıda savunmada ve hücumda biraz daha tempoyu arttırarak öne geçmeyi hedefleyen Fenerbahçe Beko’nun planları yine Yukatel Merkezefendi Belediyesi’nin inanılmaz şut performansına tosladı ve maçın ilk yarısı 42-44 Denizli temsilcisinin üstünlüğüyle sonuçlandı.

3’üncü çeyrekte savunmadaki ritmini çok daha yükseğe çekmiş bir şekilde oynayan Fenerbahçe Beko, rakibinin atış yüzdesi de düşmeye başlayınca iyi bir çeyrek geçirmeyi başardı. Benchten gelen oyuncularından da oldukça iyi bir verim almayı başaran Fenerbahçe Beko, maçın üçüncü çeyreğinde Yukatel Merkezefendi Belediyesi’ne sadece 13 sayı attırınca işleri yola koymayı ve galibiyete giden kilidi açmayı başardı.

Son çeyreğe girerken konuğu Yukatel Merkezefendi Belediyesi karşısında 6 sayı fark üstünlük kurmuş olan Fenerbahçe Beko, son çeyrekte yine rakibinin iyi sayılar bulmasına engel olamadı ancak Sarı Lacivertli ekibe 3’üncü çeyrekte gösterdiği savunma performansı ve her çeyrekte oynadığı takım oyunu o kadar pozitif bir etki verdi ki, maçın dönmesi mümkün olmadı.

Yukatel Merkezefendi Belediyesi’nde Rıhards Lomazs attığı 21 sayıyla maçın en skorer oyuncusu olmayı başarırken, Adam Terrell 15, Hakan Yapar 15 ve Nathan Sestina 12 sayı attıysa da galibiyet için yeterli olmadı. Fenerbahçe Beko tarafında Marial Shayok 18, İsmet Akpınar 14, Melih Mahmutoğlu 12 sayı atarak galibiyete önemli katkılar yapmayı başardılar.

Fenerbahçe Beko Münih’in Konuğu Olacak

Yukatel Merkezefendi Belediyesi karşısında aldığı galibiyetle birlikte liderlik koltuğuna oturarak moral bulan Fenerbahçe Beko, bu sezon işlerin hiç iyi gitmediği THY Avrupa Ligi’nde Bayern Münih’in konuğu olacak.

16 Kasım Salı günü saat 22:30’da oynanacak maç öncesinde açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Beko koçu Aleksandar Djordjevic’in takım oyununun önemine değinirken, Bayern Münih’in de fiziksel anlamda sert bir takım olduğuna ve bu sertlik karşısında akıllı bir oyunu parkede oynamaya çalışacaklarına değindi.