Fenerbahçe Beko Farklı Kazandı

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nin 7’inci haftasında Semt77 Yalovaspor’un konuğu olan Fenerbahçe Beko, rakibini 86-60 gibi farklı bir skorla mağlup etti ve 7 haftada 6’ıncı galibiyetini almayı başardı.

90. Yıl salonunda oynanan maçta aldığı farklı galibiyetle birlikte iyice morallenen Fenerbahçe Beko, 12 Kasım tarihinde Olimpia Milano’yu konuk edeceği THY Avrupa Ligi maçında galibiyet arayacak.

Yalova’da Gülen Taraf Fenerbahçe

Yalova’nın Lamont James, Wendell Williams, Can Altıntığ, Brian Conklin ve Marcus Lee’den oluşan ilk 5’i karşısında Fenerbahçe Beko parkeye Şehmus Hazer, Melih Mahmutoğlu, Marko Guduric, Jan Vesely ve Devin Booker 5’iyle çıktı.

İlk çeyreğe Conklin önderliğinde Semt77 Yalovaspor hızlı bir başlangıç yapmasına rağmen ciddi bir savunma performansı ortaya koyan Fenerbahçe Beko, rakibini basit hatalar yapmaya zorladı ve bulduğu fırsatları iyi değerlendirerek skor avantajını eline geçirdi. İlk çeyreği 20-23 önde tamamlayan Sarı Lacivertliler, ikinci çeyrekte de savunmanın ritmini bir hayli arttırdı.

Bu etkili savunmaya hücumda da etkin bir performansı ekleyince farkı açmaya başlayan Fenerbahçe Beko karşısında Semt77 Yalovaspor mücadele etmeye çalışsa da hücumda yaşanan sıkıntıları aşamadı ve ilk yarı 33-47 Fenerbahçe Beko lehine sonuçlandı.

İkinci yarının ilk çeyreğinde iki takım da karşılıklı sayılar bulmasına rağmen oyunun temposu ciddi biçimde düştü. Diğer çeyreklere oranla daha düşük skorlu olan üçüncü çeyrekte Semt77 Yalovaspor’dan Doğan Şenli, bir buçuk dakika içerisinde 2 faul yaptı ve toplam 5 faule ulaşarak oyun dışı kalmak zorunda kaldı.

Bu gelişmeyi kendi lehine kullanmak isteyen ve hedefinde başarılı olan Fenerbahçe Beko, son çeyrekte de oyunu istediği gibi şekillendirmeyi başardı. Fenerbahçe Beko’nun bu hakimiyeti karşısında bireysel olarak yeteneklerini sergilemesini beklediği oyuncularının beş faul nedeniyle oyun dışı kalmasının sıkıntılarını yaşayan Semt77 Yalovaspor, Fenerbahçe Beko’nun farkı açmasına bir türlü engel olamadı.

Faul kararları nedeniyle tansiyonu yükselen son çeyrekte Fenerbahçe Beko daha iyi performans sergileyen taraf olunca maçtan 86-60 galip ayrılmayı da başarmış oldu. Fenerbahçe’de Ahmet Düverioğlu ve Jan Vesely takımları adına en skor isimler olurken, Jan Vesely 12 sayı ve 10 ribaund ile “double-double” yapmayı başardı.

Fenerbahçe Beko’nun Takvimi

ING Türkiye Basketbol Süper Ligi’nin 7’inci haftasında aldığı galibiyetle birlikte 6’ıncı galibiyetini alan lider Fenerbahçe Beko, THY Avrupa Ligi’nde son saniyelerde kaybettiği üst üste maçlardan sonra 4 Kasım Perşembe günü oynadığı maçta CSKA’yı 91-82 mağlup etmeyi başarmıştı.

8 maçta aldığı 3 galibiyet ve 5 mağlubiyetle birlikte 10’uncu sırada yer alan Sarı Lacivertliler, 12 Kasım tarihinde grubun lideri Olimpia Milano’yu İstanbul’da konuk edecek. Bu maçtan sonra TBSL’de Merkezefendi Belediyesi’ni ağırlayacak olan Fenerbahçe Beko, THY Avrupa Ligi’nin ikinci çift maç haftasında 16 Kasım tarihinde Bayern’in, 19 Kasım tarihinde ise Zalgiris’in konuğu olacak.