Fenerbahçe Beko Kazanmaya Devam Ediyor

THY Euroleague’in 24. haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, 5 Şubat Cuma günü kendi sahasında Rusya temsilcisi Zenit’i konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi temsilcimiz Fenerbahçe Beko, 92 – 84 kazanmayı başardı.

Bu sonuç ile birlikte deplasmadan yenilgi ile ayrılan baş antrenör Xavier Pascual önderliğindeki Zenit, bu sezon THY Euroleague’de arka arkata 3. maçını kaybederek toplamda 9. mağlubiyetini aldı.

Sahasında oynadığı maçı kazanan baş antrenör Igor Kokoskov yönetimindeki Fenerbahçe Beko ise bu sezon THY Euroleague’de üst üste 9. maçını kazanarak toplamda 10. galibiyetini almış oldu.

Öte yandan iki takım arasında oynanan bu mücadelenin en skorer isimleri Fenerbahçe Beko’da attığı 24 sayı ile De Colo, 19 sayı ile Guduric ve 16 sayı ile Vesely olurken; Zenit’te attığı 21 sayı ile Thomas, 14 sayı ile Rivers ve 13 sayı ile Baron oldu.

Maçın Detayları

THY Euroleague’in 24. haftasında Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda Fenerbahçe Beko ile Zenit kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreğine iki takımda dengeli başladı. Her iki takıma boyalı altında etkili olurken, ne Fenerbahçe Beko ne de Zenit sayı üstünlüğünü eline geçiremedi ve maçın birinci periyotu  25 – 25’lik skorla sona erdi.

Maçın ikinci çeyreğinde de her iki takım oyunun içinde kalmayı başardı. Ev sahibi Fenerbahçe Beko, De Colo ile sayılar üretirken rakibi Zenit ise Thomas ile karşılık verdi. İkinci periyotun son dakikalarında üstünlüğü ele alan Fenerbahçe Beko, maçın ilk yarısını 47 – 43 önde kapattı.

Maçın üçüncü çeyreğinde ise iki takımın başabaş oyunu devam etti. Oyunları De Colo ve Guduric ile sayılar bulmaya devam Fenerbahçe Beko’ya, rakibi Zenit oyuncuları Thomas ve Rivers ile karşılık verince maçın üçüncü periyotu temsilcimizin 66 – 65’lik üstünlü ile tamamlandı.

Maçın dördünce son periyotunda ise aradaki farkı az da açan Fenerbahçe Beko, son dakikalarda rahat bir nefes aldı ve rakibi Zenit’i 92 – 84 mağlup etmeyi başardı.

Sayı Dağılımı

THY Euroleague’in 24. Haftasında oynanan maçta Fenerbaçe Beko, kendi evinde Zenit’i 92 – 84 yendi. İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu: Fenerbahçe Beko’da De Colo 24, Guduric 19, Ulanovas 8, Vesely 16, Ahmet Düverioğlu 2, Pierre 8, Melih Mahmutoğlu 5, Brown 5, Eddie 3 ve Barthel 2 sayı atarken; Zenit’te Pangos 10, Ponitka 4, Rivers 14, Thomas 21, Zubkov 5, Baron 13, Gudaitis 11, Trushkin 4 ve Pushkov 2 sayı attı.