Fenerbahçe Beko Kazanmaya Devam Ediyor

THY Euroleague’in 22. Haftasında temsilcimiz Fenerbahçe Beko, 26 Ocak Salı günü kendi evinde İsrail temsilcisi Maccabi Playtika’yı konuk etti. İki takım arasındaki bu mücadeleyi temsilcimiz Fenerbahçe Beko, 82 – 75 kazanmayı başardı.

Deplasmanda oynadığı maçtan yenilgi ile ayrılan baş antrenör Ioannis Sfairopoulos önderliğindeki Maccabi Playtika, THY Euroleague’de 12. mağlubiyetini aldı.

Sahasında oynadığı maçtan galip ayrılan baş antrenör Igor Kokoskov yönetimindeki Fenerbahçe Beko ise THY Euroleague’de üst üste 7. galibiyetini almış oldu.

İki takım arasında oynanan maçın en skorer isimleri ise Fenerbahçe Beko’da attığı 16 sayı ile De Colo, 18 sayı ile Vesely ve 15 sayı ile Pierre olurken; Maccabi Playtika’da attığı 18 sayı ile Bryant, 15 sayı ile Wilbekin ve 9 sayı ile Dorsey oldu.

Maçın Detayları

THY Euroleague’in 22. Haftasında Ülker Spor Salonu’nda Fenerbahçe Beko ile Maccabi Playtika kozlarını paylaştı. Maçın ilk çeyreği iki takımda dengeli oyunuya başladı. Temsilcimiz Fenerbahçe Beko, pota altında ve boyalı alanda etkili olurken; İsrail temsilcisi Maccabi Playtika, dış atışlarla rakibine karşılık verdi.

Çeyreğin sonlarına doğru Fenerbahçe Beko’nun arka arkaya yaptığı top kayıpları neticisinde skor üstünlüğünü eline geçiren Maccabi Playtika, birinci periyotu 21 – 17 önde kapattı. Maçın ikinci çeyreğine ise oyuncuları Vesely ve Brown’un performansıyla etkili başlayan taraf Fenerbahçe Beko oldu.

Rakibine yine dış atışlarla karşılık veren taraf ise Macabbi Playtika oldu. Karşılıklı sayıların atıldığı ikinici periyotu Fenerbahçe Beko, 36 – 35 önde tamamladı.

Maçın üçüncü çeyreğine iyi bir başlangıç yapan Fenerbahçe Beko, oyuncuları Guduric, Ulanovas ve De Colo ile üst üste sayılar buldu. Maccabi Playtika ise, oyuncuları Bryant ve Wilbekin’in attığı 3 sayılık basketlerle karşılık verdi.

Çeyreğin sonlarında hücum bölgesinde pota altını iyi kullanan Fenerbahçe Beko, üçüncü periyotu 60 – 53 önde bitirdi. Maçın dördüncü ve son çeyreğine hem hücumda hem de savunmada iyi başlayan taraf Fenerbahçe Beko oldu.

Rakibi Maccabi Playtika’nın aradaki farkı kapatmasına izin vermeyen temsilcimiz Fenerbahçe Beko, maçı 82 – 75 kazanmayı başardı.

Sayı Dağılımı

THY Euroleague’in 22. Haftasında oynanan maçta Fenerbahçe Beko, sahasında Maccabi Plaltika’yı 82 – 75 yendi. İki takım oyuncularının sayı dağılımı ise şöyle oldu:

Fenerbahçe Beko’da De Colo 16, Guduric 11, Ulanovas 2, Ahmet Düverioğlu 2, Vesely 18, Brown 7, Melih Mahmutoğlu 8, Pierre 15 ve Eddie 3 sayı atarken;

Maccabi Playtika’da Bryant 18, Wilbekin 15, Caloiaro 2, Hunter 4, Bender 7, Dorsey 9, Dibartolomeo 8, Blayzer 3, Zizic 4 ve Zoosman 5 sayı attı.