Fenerbahçe Beko THY Euroleague’de Galibiyeti Hatırladı

THY Euroleague’de Fenerbahçe Beko Ülker Sports Arena’da Olimpiakos’u Mağlup Etti

THY Euroleague’in 16’ıncı haftasında Fenerbahçe Beko, Yunanistan temsilcisi Olimpiakos’u sahasında konuk etti. Her iki takımında karşılıklı ikişer çeyreği önde tamamladığı karşılaşmada ikinci ve üçüncü çeyrekte açtığı farkı korumasını bilen temsilcimiz Fenerbahçe Beko 84 – 77 galip ayrılmayı başardı.

THY Euroleague’de üst üste 3 mağlubiyet alan Fenerbahçe Beko yeniden çıkış yakalamak için zorlu maça galibiyet parolası ile çıktı.

THY Euroleague’in geride kalan üç haftasında deplasmanda Alman temsilcisi Berlin’e 89 – 63 arından ise iç sahada Olimpia Milano’ya 71 – 79 kaybeden ve son olarak ise Litvanya deplasmanında Zalgiris’e 99 – 62 gibi farklı bir skorla boyun eğen sarı lacivertliler, THY Euroleague’deki iddiasını sürdürmek ve bir çıkış kapısı aralamak için zafer parolası ile Olimpiakos karşısında parkeye çıktı.

Her iki takımında karşılıklı ikişer çeyreği önde tamamladığı karşılaşmada ikinci ve üçüncü çeyrekte açtığı farkı korumasını bilen temsilcimiz Fenerbahçe Beko 84 – 77 galip ayrılmayı başardı.

Sarı lacivertli ekip Olimpiakos karşısında aldığı galibiyet ile THY Euroleague’de 6’ıncı galibiyetine ulaşırken -113 averaj ile 14’üncü sırada yer aldı.

Yunan temsilcisi Olimpiakos ise Fenerbahçe Beko karşısında THY Euroleague’deki 8’inci mağlubiyetini aldı ve -23 averaj ile ligde bir maç eksiğine rağmen 12’inci sırada yerleşti.

Fenerbahçe Beko’yu Jan Vesely, Nando de Colo ve Dyshawn Pierre Üçlüsü Galibiyete Taşıdı

Sarı lacivertli takımda Olimpiakos karşısında alınan kritik galibiyette üç isim ön plana çıktı ve tecrübelerinin yanı sıra ısrarcı kimlikleri ile maçı Fenerbahçe’ye getirdi.

30 yaşındaki tecrübeli oyuncu Jan Vesely takımının en skorer ismi olurken, kıran kırana geçen maçta yer aldığı 28 dakika 23 saniyede 17 sayı üretirken 4 ribaunt ve 5 asist yaptı.

Maç boyunca 26 dakika 25 saniye görev yapan 1,96’lık Fransız gard Nando de Colo 8 ribaunt ve 5 asistlik performansının yanına 10 da sayı eklemeyi başardı.

27 yaşındaki Kanadalı yetenek Dyshawn Pierre ise 23 dakika 31 saniye görev yaptığı zorlu müsabakada 14 sayı, 4 ribaunt ve 5 asistlik performansı ile takımını galibiyete götüren önemli etkenlerden biri oldu.

Yunan temsilcisi Olimpiakos’ta ise takımın en skorer ismi olan 25 yaşındaki Aleksandar Vezenkov’un 17 sayı 4 ribaunt ve 2 asistlik performansı Fenerbahçe Beko karşısında alınan mağlubiyetin önüne geçmeye yeterli olmadı.