Fenerbahçe Beko, UNICS Kazan Karşılaşmasından Galibiyet ve 2 Rekor ile Geri Döndü

THY Euroleague’da karşılaşmaların heyecanı son sürat devam ediyor. Dördüncü haftada gerçekleşen Fenerbahçe Beko UNICS Kazan maçında sarı lacivertli takım Rakip takıma adeta toz yutturdu.

Karşılaşma Fenerbahçe’nin üstünlüğü ile son buldu.

Fenerbahçe Beko UNICS Kazan Karşılaşmasının Detayları

THY Euroleague’de 4. hafta başladı. Tüm heyecanı ile  devam eden ligde, Fenerbahçe Beko UNICS Kazan’ı sahasında konuk etti. Rusya’yı temsil eden UNICS Kazan Basketbol Takımı ile Fenerbahçe Beko Basketbol Takımı Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda düzenlen mücadelede karşı karşıya geldi. Maçın hakemleri Sasa Pukl, Benjamin Jimenez,Vassilis Pitsilkas oldu.

Karşılaşmanın ilk dakikasından itibaren Fenerbahçe Beko mücadelesindeki etkinliği ortaya koydu.

Oldukça iyi bir savunma yapan Fenerbahçe Beko ilk periyotta gözle görülür bir fark ortaya koydu. Bu fark ile ilk andan rakip takım ile olan farkını arttırdı. Ev sahibi Fenerbahçe Beko’nun savunma duvarını aşamayan ve mücadelenin gerisinde kalan UNICS Kazan ilk periyodu 21-8  skor ile ev sahibine teslim etti.

İkinci devrede de durum değişmedi. İsabetli şutları tek tek pota ile buluşturan Fenerbahçe Beko avantajını elinden bırakmadı. Ev sahibi Fenerbahçe Beko’yu yakalamak için ilk periyotta gösterdiği performansı arttırarak başarılı atışlar sergileyen UNICS Kazan farkı kapatamadı.

Devre arasına 44-22’lik Fenerbahçe Beko’nun üstünlüğü ile girildi.

Üçüncü çeyrekte de sıkı savunmasını devam ettiren Fenerbahçe Beko farkı aşılması zor duruma getirdi. Rakip takım UNICS Kazan üçüncü çeyreğin bitmesine  on dakika kala kala henüz beş puan kazanabildi. Üçüncü çeyrek 61-27 Fenerbahçe Beko’nun skor avantajı ile bitti.

Skor avantajını elinden hiç bırakmayan Fenerbahçe Beko son periyodu oldukça önemli bir puan farkı ile bitirdi. Fenerbahçe Beko UNICS Kazan karşılaşmasında 80-41’lik skorla kazanan taraf ev sahibi Fenerbahçe Beko oldu.

Fenerbahçe Beko İki Rekoru Birden Kırdı

THY Euro Lig’in dördüncü haftasında karşılaşan Fenerbahçe beko ve Unics Kazan mücadelesinde kazanan takım Fenerbahçe Beko oldu. Fenerbahçe Beko, Basketbol Takımı galibiyetin yanı sıra iki tarihi rekoru da kırarak başarılı bir oyun sergiledi.

Sarı-lacivertli takım 2013-2014 sezonunda Baskonia’yı 34 sayı fark ile mağlup ederek tarihe not etmişti. Fenerbahçe Beko kendi rekorunu UNICS Kazan takımını 39 puan fark ile yenerek tazelemiş oldu.

Fenerbahçe Beko bunun yanı sıra karşılaştığı mücadeleler arasında en az sayı vererek İkinci bir rekora imza attı. Fenerbahçe Beko UNICS Kazan karşılaşmasında sadece 41 sayı kaybetti. Fenerbahçe Beko ile mücadelesi Unics Kazan için de bir rekor oldu.

UNICS Kazan daha önce bir maçta en az 50 sayı kazanmıştı. UNICS Kazan Fenerbahçe Beko ile olan bu karşılaşması en az sayı üretti karşılaşma olarak kendi tarihinde yer aldı.