FENERBAHÇE – BEŞİKTAŞ DERBİSİNDE 2 GOL VAR GALİBİYET YOK

Spor Toto Süper Lig’in 31. haftasında Beşiktaş ve Fenerbahçe bir kez daha karşı karşıya geldi. Spor Toto Süper ligin ilk yarısında Fenerbahçe’nin ev sahipliğinde yaşam bu iki takımdan kazanan ekip Beşiktaş olmuştu.

Aynı sonucu Beşiktaş tekrarlamak isterken Fenerbahçe rövanş almak için sahaya çıkmıştı. Maçın 90 dakikası boyunca eşitlik bozulmadan bittiği için puanlar bölüşüldü.

Maçın ardından Beşiktaş 63 olan puanını 64 yaptı. 64 puanla tekrar liderlik koltuğunda yerini aldı. Fenerbahçe ise 59 puana yükselerek üçüncü sıradaki yerini korumaya devam ediyor.

FENERBAHÇE’NİN YILDIZ İSMİ OZAN TUFAN

Maçın ilk 45 dakikasında hiçbir şekilde gol pozisyonu olmadı. Golsüz beraberlikle sonuçlanan Beşiktaş ve Fenerbahçe derbisi ikinci yarısı oldukça heyecanlıydı. Maçın ikinci yarısının 48. dakikasında Vida Beşiktaş adını gölünü attı ve skor 1-0 oldu.

İkinci yarının hemen başlarında öne geçen Beşiktaş ekibi bu skoru kurmak ve gerçek olan tüm hücumları kapatmak için var gücüyle savaştı. Aslında süper Toto Süper Lig’de daha iyi performans sergileyen Beşiktaş Fenerbahçe terbiyesinde oldukça kötü bir kadro ve kötü bir performans ile sahaya çıktı.

Maçın artık sonlarına doğru geldiğimizde 88. dakikada Son dakikalarda takıma dahil olan Ozan Tufan takımı için gölünü attı ve skor istendi. Ozan Tufanın bu sezon attı beşinci goldü.

Beşiktaş’ın tüm hücumlarını koruyan Altay 48. dakikada aldığı darbeden sonra başka bir pozisyona izin vermedi.  Ozan Tufanın beraberliğe getiren golünden sonra Beşiktaş bastırsa da tüm hücumlara ve tüm atakları Fenerbahçeli kaleci Altay’dan geri döndü. Döndü.

BEŞİKTAŞ’IN HÜCUMU YETERLİ DEĞİLDİ

Ev sahibi takım siyah beyaz Beşiktaş maçı ne kadar kazanmak istese de hücum konusunda sıkıntılar yaşadığı için istediği kompozisyonlarını bulamadım. Pas verme konusunda oldukça sıkıntılı olan bir Beşiktaş’ı izledik biz.

Oyuncular eğer bir bilen pas vererek oynasalardı belki de bambaşka bir skoru konuşuyor olacaktık şu an. Milli maç arasından sonraki tüm maçlar çıkılan her maç artık çok önemli. Süper.

Süper Lig’in 32. haftası başlayacak ve şampiyonluk haftasında sadece on hafta kalmış olacak. Her takım için oldukça heyecanlı bir bölüme Girmiş bulunmaktayız. Bakalım takımlar nasıl bir aksiyon alacak ve sonuçlar nasıl olacak.