Corona Virüs

Fenerbahçe Corona Virüsü Endişesi

Çin’de ortaya çıkan corona virüsü ve ölümcül sonuçları her geçen gün etkisini dünyada artarak gösteriyor. Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Wuhan’dan önce Çin’in diğer şehirlerine ardından da dünyadaki diğer ülkelere yayılan corona virüsünden ölenlerin sayısı artıyor. Avrupa’da İtalya’da da görülen ve ölümlere sebep olan corona virüsü dünyada 3 bine yakın kişinin ölümüne yol açtı.

Henüz aşı ve tedavisi bulunamayan corona virüsünün yayılması ile ilgili Dünya Sağlık Örgütü de acil durum alarmına geçti. Corona virüsünün daha çok yayılmasını engellemek ve ölümlerin önüne geçmek için organizasyonlar, spor turnuvaları ve etkinlikler iptal ediliyor.

Fenerbahçe Voleybol takımı CEV Şampiyonlar Liginde 11 Mart tarihinde İtalya temsilcisi Igor Gorgonzola ile karşılaşacak. Corona virüsünün İtalya’da da ortaya çıkması ve 10 kişiyi aşan ölü sayısı ile Fenerbahçe takımı virüs endişesini CEV’e iletti. CEV’den konu ile ilgili henüz bir yanıt gelmedi.

İtalya’da futbol liginde bazı maçlar virüs sebebiyle ertelenmişti.

Eczacıbaşı da Corona Virüsü Endişesi Yaşıyor

Eczacıbaşı Vitra Voleybol takımı da CEV Şampiyonlar Liginde İtalyan temsilcisiyle karşılaşacak. Eczacıbaşı da bu maç ile ilgili olarak CEV’e başvuru yaparak corona virüsüyle ilgili endişesini dile getirdi ve maça gitmek istemediklerini dile getirdiler.

Eczacıbaşı Vitra Menajeri Nalan Ural corona virüsünün öldürücü etkisi sebebiyle İtalya’ya gitmek istemediklerini oradan da Türkiye geliş olmaması gerektiğini söyleyerek Fenerbahçe ile başvuru yaptıklarını söyledi. Nalan Ural CEV2in cumartesi günü toplantı yapıp konu ile ilgili karar vereceğini ifade etti.