FENERBAHÇE DEPLASMANDA BİR PUAN KAZANDI

FENERBAHÇE DEPLASMANDA BİR PUAN KAZANDI

9 Nisan 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Spor Toto Süper Lig’in 33. haftasında sayılacak de Fenerbahçe takımı deplasmanda yeni Malatyaspor ile karşı karşıya geldi. Fenerbahçe’nin hedefe bu maçı kazanarak şampiyonluk yaşındaki konumunu daha da sağlamlaştırmak Beşiktaş’ı yakın bir skor ile takip etmek.

Yeni Malatyaspor hedefi ise küme düşme hattından uzaklaşmak için puanı ve sıralamasını artırmakta. Her iki takımda üç puan alamadı fakat puanlar bölüşüldü.

FENERBAHÇE BEŞİKTAŞ’A YETİŞEMEDİ

Süper toto süper Lig’in 33. haftasında Fenerbahçe Emre Belezoğlunu ikinci maçına çıktı. Bu maçta da galibiyet almak isteyen Fenerbahçe gibi beraberlik sonucu ile sahadan ayrıldı. Beşiktaş ile arasındaki puan farkını sabit tutmak isterken Fenerbahçe Beşiktaş ile arasındaki puan farkını dörde yükseltmek durumunda kaldı.

Şampiyonluk yarışında bir kez daha yer alan Fenerbahçe’nin gelecek haftalardaki performansı nasıl olacak şimdi tam merak ediliyor. Fenerbahçe maçının 17. dakikasında Enner Valencia ile Tek golü kaydetti o dakikadan sonra ne kadar bastırmaya çalışsa da pozisyonları kaleciden direkten döndü.

Şu an Spor Toto Süper Lig’de 63 puanda olan Fenerbahçe bu puanı ve sıralamasını artırmak için kalan son haftaları iyi bir şekilde değerlendirmek istiyor.

MALATYASPOR 33 PUANA ÇIKTI

Ev sahibi takım yeni Malatyaspor takımının hedefi üç puanı alarak eleme bölgesinden ve o hattan bir an önce uzaklaşmaktı. Şu an Spor Toto Süper Lig’de 33 puanla 15. sırada yer alan yeni Malatyaspor takımı son dört takım ile arasında iki basamak bulunduruyor.

Elenme tehlikesinden ve ona göre uzaklaşmak isteyen biraz da olsun rahat bir nefes aldı. Gelecek haftalarda oynayacağım maçlarda galibiyet elde etmek isteyen yeni Malatyaspor elemli bölgesinin uzaklaşması için galibiyetleri kazanması gerekiyor.

Her iki takımda aldığı 1 puan ile istediği hesaplara uyuşmayan bir şekilde sahadan ayrılsalar da 1 puan 3 puan kaybetmekten iyidir düşüncesi ile puanların bölüşülmesine sevindiler. Yeni Malatyaspor kritik bir konumda olduğu için aldığı 1 puan onun için oldukça önemliydi.

Fenerbahçe takımı ise 1 puan aldı sıralamasını korudu fakat lider takım olan Beşiktaş ile arasındaki puan farkını azaltamadı. Şampiyonluk yarışında bir kez daha yara alan Fenerbahçe kalan son haftalarda nasıl bir performans sergileyecek ve kaç puan toplayacak merak ediliyor.