FENERBAHÇE FARKLI KAZANDI

Türk Hava Yolları Avrupa Ligi kapsamında oynanan mücadeleden sarı-lacivertli temsilcimiz Fenerbahçe Beko Litvanya temsilcisi Zalgiris Kaunas’I 23 Sayın fark atarak 84’e 61 mağlup etmeyi başardı ve Türk Hava Yolları Avrupa Ligi’ndeki 18 galibiyetini elde etti.

Konuk ekip Litvanya temsilcisi Zalgiris Kaunas ile Avrupa Ligi kapsamındaki 15 mağlubiyetin tatmış oldu. Karşılaşma başlamadan önce şehitlerimizin anısına organize edilmiş olan, 18 Mart Çanakkale Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale deniz Zaferi’nin 106 yılı kapsamında bando ekibi, salonda bulunan az taraflar ile birlikte Çanakkale türküsünü seslendirdi. 

Karşılaşmada final periyoduna girmeden önce uluslararası Voleybol Federasyonu Naz Aydemir Akyol a tarihin en iyi 100 oyuncu listesine seçilmesi Dolayısıyla ödül verildi.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Mücadeleye sarı-lacivertli temsilcimiz Fenerbahçe Beko’nun aksine iyi başlamış olan Litvanya temsilcisi dakikalar 3’ü gösterdiğinde 5 sayı fark ile 7’ye 2 öne geçmişti. 1. periyodun ortalarında iki ekipten de karşılıklı olarak atılmış üç sayılık basketler varken Fenerbahçe Beko iyi bir geriye dönüş yaparak mücadelenin 6 dakikasında skoru 17’ye 12’ye getirdi.

İlk periyodun kalan dakikalarında iyi bir performans ortaya koyan sarı-lacivertli temsilcimiz ilk periyodu 10 sayı fark atarak 28’e 18 önde tamamlamayı başardı.

Mücadelenin ikinci çeyreğinde harika bir performans ortaya koyan sarı-lacivertli temsilcimiz Fenerbahçe Beko rakibinin yalnızca 8 sayı atmasına izin verirken periyodun son bölümlerinde 13 sayılık bir seri yakaladı ve soyunma odasına 19 sayı fark ile 45’e 26 Üstün girmeyi başardı.

İKİNCİ DEVRE

Sarı lacivertli temsilcimiz Fenerbahçe Beko karşılaşmanın ikinci devresine de harika bir performansla başladı. Vesely, De Colo ve BrownGibi isimlerin göstermiş olduğu performans ile adeta şahlanan Fenerbahçe Beko üçüncü çeyreği 20 sayı fark atarak 66’ya 46 skorla önde bitirmeyi başardı.

Karşılaşmanın final periyodunda momentumu yakalayan sarı-lacivertli temsilcimiz Fenerbahçe Beko yakalanmış olduğu 10 sayılık seri ile birlikte karşılaşmada dakikalar 33’ü gösterirken farkı 30 sayıya çıkararak 76 ya 46 ya getirdi. Mücadelenin kalan bölümünde rahat bir performans ortaya koyan Fenerbahçe Beko ekibine 23 sayı fark atarak karşılaşmayı 84-61 kazanmayı başardı.