FENERBAHÇE FARKLI MAĞLUP OLDU

ING basketbol Süper Ligi’nin sarı lacivert ne temsilcisi Fenerbahçe eko Türk Hava Yolları Avrupa Ligi kapsamında yapılan sezonun son mücadelesinde İspanyol temsilcisi Real Madrid’i ağırladı. Ülker Spor salonunda yapılan karşılaşma İspanyol temsilcisinin 93-67 üstünlüğü ile biterken Real Madrid Avrupa Ligi’nde Play off kalmayı garantilemiş oldu.

MÜCADELEDEN ÖNEMLİ ANLAR

Ülker spor ve etkinlik salonunda karşılaşmaya hızlı başlayan ekip İspanyol temsilcisi Real Madrid kısa basketçilerin den almış olduğu ekstra katkı sayesinde ilk 5 dakikayı 4 sayı farkla 9-5 önde kapatmayı başardı. Bu dakikadan sonra üç sayılık atışlarda başarıyı yakalayan İspanyol temsilcisi dakikalar 8’i gösterdiğinde farkı 11 sayıya kadar çıkararak durumu 7-18’e getirdi.

Karşılaşmanın ilk periyodunda hücumda problemler yaşayan sarı lacivertli ekip Fenerbahçe ilk periyodu 12 sayı farkla 23-11 geride kapattı. Mücadelenin ikinci çeyreğinde yuna bir kez daha hızlı başlayan İspanyol temsilcisi Real Madrid 13 gösterdiğimde isabeti bulan üç sayılık basket ile farkı 20’ye kadar çıkarmayı başararak skoru 13-33’e getirdi.

bençteki oyuncularından skor katkısı 50 eden sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe 20 sayılık farkı kapatmaya çalıştı ancak konuk ekibin dış atışlarına mani olamayınca mücadelede dakikalar 17 gösterirken skoru 28-44’e getirmeyi başardı. Çeyreğin devamında da üstün bir performans ortaya koyan Real Madrid soyunma odasına 13 sayı farkla 49-36 önde gitmeye başardı.

İKİNCİ DEVRE

3. periyoda hızlı başlayan ev sahibi Fenerbahçe Beko savunmada gösterdiği katı performans ve hücumda bulunmuş olduğu dış satış isabetleri ile tempoyu artırması sonucu mücadelenin 26 dakikasında Score farkını tek hanelere kadar indirmeye başardı ve skoru 58 50’ye getirdi.

3 çeyreğin kalan dakikalarında dengeli oyun devam ederken konuk ekip Real Madrid son çeyreğe 10 sayı farkla 67-57 Üstün girmeyi başardı. Son periyotta konuk ekip Real Madrid hızlı bir başlangıç yaparak 15-0’lık seri elde etmeyi başardı.

Azar’da yapılan top kayıplarından sonra ev sahibi ekip Fenerbahçe Beko savunmada da istediği tempoyu yakalayamayınca konuk ekip Real Madrid Peki kadar 35’i gösterdiğinde farkı 24 sayıya kadar çıkardı ve skor 61-85 oldu. Karşılaşmada geriye kalan dakikalarda Üstün performansını koruyan İspanyol temsilcisi Real Madrid mücadeleyi 93-67 kazanmayı başardı.