Fenerbahçe Favre ile Uçmak İstiyor

Fenerbahçe Favre ile Uçmak İstiyor

16 Haziran 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Fenerbahçe’de Favre heyecanı başladı. Teknik direktör arayışına hızla devam eden Fenerbahçe Favre ile sona yaklaştı. Favre transferi sarı lacivertli taraftarları da aşırı heyecanlandırıyor. Teknik direktör krizine çözüm bulmaya yaklaşan Ali Koç yönetimindeki Fenerbahçe mutlu sona yaklaşmış gibi duruyor.

Geçen sezon Erol Bulut ve Emre Belözoğlu ile istediği teknik direktör istikrarına ulaşamayan Fenerbahçe teknik direktör krizine uzun süreli çözüm bulmak istiyor. İddialara göre Ali Koç Favre ile bizzat görüştü. Bu görüşme sırasında Favre’ye 2 senelik teklif sunuldu.

Prensipte anlaşmaya varan Ali Koç ve Favre bu hafta içinde net kararları birbirlerine iletecek. Favre’nin Fenerbahçe’den talepleri karşılanabilirse, sarı lacivertlilerin yeni sezondaki teknik direktörü İsviçreli olacak.

Üst Düzey Teknik Direktörden Üst Düzey Talepler

Favre ile Ali Koç görüşmesinin arka planı yavaş yavaş belli olmaya başladı. Favre’nin taleplerine henüz geri dönüş yapmayan Ali Koç yönetimindeki Fenerbahçe talepleri karşılayabilmek için planlar yapmaya başladı. Teknik direktör adayı Favre’nin talepleri ve ücret beklentisi oldukça yüksek.

Başarılı teknik direktör Favre’nin yıllık ücreti 3 milyon 750 bin EURO. Bu ücret sadece teknik direktörün alacağı ücret. Eğer olurda sarı lacivertli takım Favre ile anlaşırsa, teknik direktör Favre 6 yardımcısı ile gelmeyi şart koştu.

Teknik direktöt adayı Favre’nin 6 yardımcısının yıllık ücreti ise; 3 Milyon EURO. Bu rakamlar sadece teknik ekibin alacağı ücretler. Fenerbahçe yönetimi yıllık 6 Milyon 750 bin EURO’yu teknik ekibe ödemek durumunda kalacak eğer ki Favre ile anlaşırsa.

Başarılı ve gerçekten gittiği takımları bambaşka bir konuma getiren teknik direktör Favre aynı zamanda transferler içinde yıllık olarak 30 Milyon EURO talep etti. Teknik direktör Favre’nin genç oyunculara karşı olan güveni ve onları ilerletme isteği herkes tarafından dikkat çekiyor. Bu yüzden genç ve başarılı oyunculara ağırlık vermeyi ve onlar ile gelişmeyi tercih ediyor.

Fenerbahçe’ye Tecrübeli Teknik Adayı

Sarı kanaryanın teknik direktör adayı Favre çok yetenekli bir teknik hoca. Favre daha öncesinde Nice ve Dortmund takımlarını çalıştırdı. Takımları ile olan ilişkisi, oyun tarzı, teknik geçmişi ve başarısı oldukça dikkat çekici. Favre’nin ofansif bir tarzı var. Geri pas yerine temkinli bir savunma ve hücum odaklı bir oyun tarzını benimsiyor.