Fenerbahçe-Galatasaray

Fenerbahçe-Galatasaray Derbisi Sonrası Olay Çıktı

23 Şubat Pazar günü oynanan Fenerbahçe-Galatasaray derbisinde kazanan taraf Galatasaray oldu. Fenerbahçe’yi 3-1 yenen Galatasaray’da bu galibiyet ile alınan 3 puanın farklı bir anlamı da vardı. Galatasaray deplasmanda Fenerbahçeyi 20 yıldır yenemiyordu ve 20 yıl sonra Fenerbahçe’nin sahasında ve Fenerbahçe taraftarı önünde 3-1 maçı kazandı.

Galatasaray cephesinde bu galibiyet coşkuyla karşılanırken Fenerbahçe cephesinde bu yenilgi ile sinirler iyice gerildi. Fenerbahçe taraftarları maç sonrası takımlarının derbide aldıkları yenilgi ve ligdeki kötü gidişatları ile ilgili olarak Fenerbahçe teknik direktörü Ersun Yanal’ın istifa etmesi için slogan attılar.

Ali Koç Avrupa Basınında

Ersun Yanal’ın istifasının dışında Fenerbahçe Kulübü Başkanı Ali Koç’unda karıştığı olaylar futbol ve spor camiasında istenmeyen görüntülerin ortaya çıkmasına sebep oldu. Fenerbahçe-Galatasaray derbisini protokol tribününden seyreden Ali Koç maçın bitmesiyle taraftarların bulunduğu tribüne geçti. Ali Koç’un Fenerbahçe taraftarlarının arasına geçmesiyle taraftarlar ile Ali Koç arasında tartışma başladı ve kavga çıktı. Ali Koç’un kendi taraftarları ile tartışması ve taraftarlarına karşı saldırgan tavırları bir kulüp başkanına yakışmayacak hareketlerin sergilenmesine yol açtı.

Ali Koç’un bu istenmeyen hareketleri sadece Türkiye’de değil Avrupa futbol basınında da yer aldı.