Fenerbahçe için Teknik Direktör Arayışları

Ali Koç’un Fenerbahçe yönetimine geldiğinden beridir sarı lacivertlilerde teknik direktör krizi çözülemedi. Bu sefer kalıcı bir çözüm bulmak isteyen başkan Ali Koç teknik direktör arayışlarını hızlandırdı. Alman ve Portekizli isimlere sıcak bakan başkan Koç hazırlanan teknik direktör listesindeki isimler ile birebir temas ediyor.

Benitez, Fonseca, Ferreira ve Birçok İsim

Sezon içinde yaptığı Mesut Özil gibi yıldız transferler ile adından çokça söz ettiren Fenerbahçe kendisine yıldız bir teknik direktör bulmak istiyor. Geçen hafta İspanyol çalıştırıcı Rafael Benitez ile bizzat görüşmeye başlayan Ali Koç güzel sonuca ulaşamadı. Benitez’in İngiltere kulüplerinden olan Everton ile anlaştığı kulislere düştü. Benitez isminin listeden çıkmasından sonra Fenerbahçe Fonseca ile görüşmeye başladı.

Paulo Fonseca gibi yıldız bir teknik direktör peşinde olan sarı-lacivertliler bu görüşmeden de istediğini elde edemedi. Fonseca’nın Everton ile anlaşmasından sonra Fenerbahçe’de listedeki diğer isimler ile görüşmeler başladı.

Haftaya Abel Ferreira heyecanı ile başlayan Fenerbahçe’de Ferreira görüşmeleri devam ediyor. Geçmiş kariyeri ile Fenerbahçe’ye çok şey katacak olan Portekizli deneyimli teknik adam Ferreira’nın da Fenerbahçe’ye sıcak baktığı biliniyor. Özellikle Avrupa’da kendini kanıtlamak isteyen Ferreira, Fenerbahçe başında birçok başarıya ulaşabilir. Ali Koç’un başarıları ile gözdesi olan Ferreira görüşmesinin sonucu henüz bildirilmedi.

Abel Ferreira ismi ile de anlaşılamazsa Fenerbahçe bu sefer farklı isimlere teklif götürecek. Alman ve Portekizli tercihlere devam eden sarı lacivertli teknik heyetin listesinde olan diğer isimler de şu şekilde belirtiliyor: Tedesco, Paulo Souso ve Luis Castro. Her ismin birbirinden yıldız olduğu teknik direktörlük listesinde başka kimlerin bulunduğu henüz basına yansımadı.

Dimitris Pelkas ve Berke Özer Detayları

Fenerbahçe’de Dimitris Pelkas ve Berke Özer ile tartışmalar başladı. Belçika’da fileleri koruyan Berke Özer Fenerbahçe’ye Altay alternatifi olarak geri dönebilir. Ayrıca Dimitris Pelkas ise kendisine Avrupa’da forma şansı bulabilir.

Avrupa’dan bazı kulüplerin Pelkas’ın bu sezon Süper Toto Süper Lig’deki başarılı performansından etkilendikleri biliniyor. Yunan oyuncuyu kadrosuna katmak isteyen Avrupa takımlarının sayısı artarken Fenerbahçe’nin henüz Pelkas planları bilinmiyor. İşte Yunan oyuncu Dimitris Pelkas ile ilgilenen bazı takımlar: Lyon, Napoli ve Rubin Kazan