FENERBAHÇE İLE KRUSE ARASINDA ANLAŞMA

Fenerbahçe, oldukça çekişmeli ve sonucu merakla beklenen uyuşmazlığı Max Kruse ile sulh olunarak çözüme kavuşturdu. Her iki tarafta sonunda hukuki olarak anlaşma sağladı ve dava kapandı.

Fenerbahçe’nin yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verildi:

”Kulübümüzle eski oyuncumuz Max Kruse arasında bir süredir gündemde olan ve üzerine gerçek dışı çeşitli spekülasyonlar üretilen hukuki süreç, yapılan görüşmeler sonucunda bugün itibariyle sulhen sonuçlandırılmıştır.

Max Kruse’ye bundan sonraki kariyerinde başarılar diler, anlaşmanın her iki taraf için de hayırlı olmasını dileriz.

Camiamız ve kamuoyundan pek çok konuda yaratılan muhtelif spekülatif gündemlere itibar etmemelerini, Kulübümüzün resmî açıklamalarını beklemelerini bir kez daha rica ederiz.”

Bedelsiz Ayrılmıştı

Yeni Tip Korona virüs pandemisi sebebiyle lige ara verildiği dönemde Alman hücum oyuncusu sözleşmesini tek taraflı olarak feshederek ülkesi Almanya’ya dönmüştü. Alacaklarının ödenmediğini ileri süren Alman oyuncu, bu gerekçeyle kulübün kendisine tazminat ödemesini talep etmişti. Fenerbahçe yönetiminin ilettiği teklifleri olumsuz karşılayan Kruse, ihtarname çekmiş ve alacaklarının ödenmesi talebiyle konuyu FIFA’ya taşımıştı.

Alman oyuncu, 7.5 milyon Euro değerindeki bedel talepli davayı açtıktan sonra Union Berlin takımına imza atmıştı. Fenerbahçe Kulübü ise karşı atağa geçerek uyguladıkları prosedürün diğer oyunculara uygulanandan farklı olmadığı ve pandemi süreci sebebiyle bunun normal karşılanması gerektiği savunmalarında bulunarak ve oyuncunun bonservissiz transferinin haksız olmasını gerekçe göstererek kulübün kendi zararlarının giderilmesi talepli 18 milyon Euro değerinde karşı dava açmıştı. Alman basınında yer alan iddialara göre dava Max Kruse lehine sonuçlanmıştı.

Şu aşamada Fenerbahçe Kulübü avukatlarıyla Kruse’nin avukatları arasındaki istişareler sonuç verdi ve tazminat konusunda anlaşmaya varıldı.

Tazminatın ne miktarda olduğu açıklanmazken tarafların sürecin daha fazla uzamaması ve zarara uğramamak için böyle bir anlaşmaya vardıkları öğrenildi.

Union Berlin’deki Performansı Göz Dolduruyor

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’de Fenerbahçe formasıyla 20 maçta 7 gol ve 7 asist kaydeden tecrübeli futbolcu, bu sezon ülkesinde fırtınalar estiriyor. Bu sezon Bundesliga’da forma giydiği 10 maçta 6 gol, 5 asistlik performans sergileyen golcü oyuncu mütevazı bir kadroya sahip olan kulübünün 6. sıradaki yerini korumasında önemli pay sahibi durumunda.