Fenerbahçe Kadrosunu Daraltmayı Hedefliyor

Fenerbahçe Kadrosunu Daraltmayı Hedefliyor

16 Temmuz 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Sarı Lacivertliler’in öncelikli hedefi, gelecek sezon için kadrosunu daraltmak. Fenerbahçe, getirilen yabancı oyuncu sınırlamasını da göz önünde bulunduruyor. Yönetim, 17 yabancı oyuncunun en az 6 ya da 7 tanesi ile yollarını ayırır ise ekipte arzu ettiği miktarda kontenjan açılacak.

Fenerbahçe, önümüzdeki sezon için transfer çalışmalarına ara vermeden devam ediyor. Sarı Lacivertliler’in teknik direktörü Vitor Pereira, kadroya bir adet sağ bek ve santrafora ek olarak sol kanat da eklemeyi istiyor. Ancak geçen senelerden bu yana ekipte oynayan futbolcu sayısı çok fazla. Bu nedenle ilk olarak sayıyı azaltmak üzere bazı oyuncular ile vedalaşmak istiyorlar.

Takımdan Ayrılacak İsimler

Kanarya’da şu an için 17 lejyoner var. Hedef bu sayıyı 10 ya da 11’e düşürmek.

32 yaşındaki Arjantin asıllı oyuncu Diego Perotti, Serie A Lig’inde 1. sırada konumlanan Genoa FC ile önümüzdeki günlerde mukavele yapabilir. 5 Ekim 2020 tarihinde İtalyan takımı Roma’dan Fenerbahçe’ye senelik 4 milyon Euro karşılığında gelen yetenekli sol kanat, sağ ayağını kullanıyor. Arjantinli yıldız, futbol kariyeri boyunca CD Morón (Arjantin), Boca Juniors (Arjantin), Genoa (İtalya) ve La Liga ekibi Sevilla’da forma giydi.

Miha Zajc’ın ise Genoa ile olan sözleşmesi sona ererken İtalyan futbol kulübü Torino’nun radarına girdi. 27 yaşındaki merkez orta saha oyuncusu aslen Slovenyalı ve Fenerbahçe’ye 3 milyon Euro karşılığında gelmişti.

28 yaşındaki Senegalli sol kanat Mame Thiam, 23 Nisan 1990 doğumlu Danimarkalı stoper Zanka, Faslı sağ kanat Nabil Dirar, 2020’den beri takımda yer alan Filip Novak ve 25 yaşındaki stoper Mauricio Lemos da takımdan ayrılması muhtemel isimler arasında yer alıyor.

Kanarya’da Gelecek Planlaması

Sarı Lacivertli yönetim şimdilerde takımdaki yabancı futbolcular ile vedalaşmayı planlıyor. Bahsi geçen oyuncular kendileri ayrılmak isterse de Kanarya onlara büyük kolaylık sağlamayı düşünüyor. Şu an için Tanzanyalı santrafor Samatta’nın akıbetinin ne olacağı belli değil. 28 yaşındaki futbolcu için nihai kararı Vitor Pereira verecek. Teknik direktör, henüz alıcısı mevcut olmayan başarılı golcüyü kazanmaya çalışıyor.