Fenerbahçe Kenan Koçak İle Temas Kurdu

Fenerbahçe Kenan Koçak İle Temas Kurdu

17 Aralık 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Takımın ikinci kez başına getirdiği VitorPereira ile 2021/2022 sezonuna başlayan Fenerbahçe’de Portekizli teknik direktör ile bağlar artık kopma noktasına geldi. Sezonun ilk birkaç haftasında oldukça beğeni toplamasına rağmen gelen kötü sonuçlar ve yaşanan olumsuz gelişmelerle birlikte eleştiri oklarının hedefi haline gelen VitorPereira ile artık yolların ayrılması an meselesi olarak görülürken, ilginç bir şekilde VitorPereira’nın yeni bir takım aradığına dair haberlerle birlikte Fenerbahçe’nin de yeni bir teknik direktör arayışında olduğuna dair haberler eşzamanlı olarak basında yer alıyor.

Beşiktaş’ın eski teknik direktörü SlavenBilic ile ciddi bir temas içinde olduğu bilinen Fenerbahçe’de gündeme gelen en son ismin ise Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz’un yardımcı antrenörü Kenan Koçak.

Vitor Pereira Her An Ayrılabilir

Süper Lig’in 16’ıncı haftasında eski teknik direktörü Erol Bulut’un takımı Gaziantep FK’ya konuk olan Fenerbahçe, iyi bir performans gösterdiği maçta bireysel hatalar nedeniyle sahadan 3-2 mağlup ayrıldı ve bu durum Sarı Lacivertli taraftarın sabrını artık iyice taşırdı.

Olumlu veya olumsuz bir sonuçtan daha ziyade Fenerbahçe’nin aldığı istikrarsız sonuçlar ve bu sonuçların oluşmasına neden olan istikrarsız performans Sarı Lacivertli camiada büyük kırılmalar yaratırken, faturanın da teknik direktör Vitor Pereira’ya kesildiğini söylemek mümkün. Her ne kadar belirli açılardan oldukça iyi işler çıkarmayı başarsa da Fenerbahçe camiasıyla yıldızını bir türlü barıştıramayan Vitor Pereira’nın artık takımdan ayrılması an meselesi haline gelirken, Fenerbahçe’de Portekizli teknik direktörün yerine takımın başına getireceği ismi bulmanın peşinde.

Çok yoğun bir şekilde SlavenBilic isminin öne çıktığı Fenerbahçe’de yerli bir alternatifin de bulundurulması kararlaştırılırken, bu yerli alternatifin de Türkiye A Milli Futbol Takımı Teknik Direktörü Stefan Kuntz’un yardımcısı Kenan Koçak olduğu iddia ediliyor. Basında yer alan iddialara göre Fenerbahçe, 40 yaşındaki çalıştırıcı ile ilk teması kurmuş durumda.

Alman Altyapısının Ürünü Kenan Koçak

5 Ocak 1981 tarihinde Kayseri’de doğan Kenan Koçak, futbola ise Alman altyapısında başladı. Mannheim’in alt yaş takımlarında forma giyen Koçak, genel olarak parlak olmayan bir futbol kariyeri geçirdi ve 2007/2008 sezonunda futbolculuk kariyerini sonlandırdı.

İlk profesyonel yöneticilik deneyimini Mannheim kentinin bir başka takımında Takım Menajeri olarak yapan Kenan Koçak, ilk teknik direktörlük tecrübesini de yine Waldh. Mannheim takımında 2013/2014 sezonunda yaşadı. Takımıyla birlikte 104 maça çıkan ve 1.63 puan ortalaması tutturan 40 yaşındaki çalıştırıcı, 2016/2017 sezonunda Sandhausen takımının başına geçti.

Sandhausen’ın başında 2 sezondan fazla görev yapan Koçak’ın en ciddi teknik direktörlük tecrübesi ise Hannover 96 takımının başına geçtiği 2019/2020 sezonunda oldu. Hannover temsilcisinin başında 57 maça çıkan ve 1.39 puan ortalaması tutturan Kenan Koçak, UEFA Pro Lisansına sahip bir teknik adam olarak 4-3-1-2 dizilişini sıkça tercih ediyor.