Fenerbahçe Konya’da da Kayıp

Süper Lig’de Trabzonspor’a mağlup olduktan sonra liderliği rakibine kaptıran Fenerbahçe, bir sonraki maçta kendi sahasında Alanyaspor’a da yenilince taraftarlar yönetimi ve teknik direktör VitorPereira’yı istifaya çağırmıştı.

Böylesi bir atmosferde Konyaspor gibi zorlu bir deplasmana giden Fenerbahçe, birçok sakatlık yaşadığı maçta rakibine 2-1 yenilerek üst üste üçüncü mağlubiyetini aldı ve Trabzonspor’un 8 puan gerisine düştü.

Konya 10 Dakikada İşi Bitirdi

Süper Lig’in 11’inci haftasında oynanan maçta Konyaspor, 2’inci dakikada Soner Dikmen’in uzaktan harika vuruşuyla bulduğu golle birlikte maça 1-0 öne başlamış oldu.

Bu golden sonra Fenerbahçe’nin reaksiyon vermesine dahi izin vermeyen Konyaspor, 11’inci dakikada Fenerbahçe’nin karşılık vermesi gereken bir köşe vuruşu organizasyonunda Abdülkerim Bardakçı’yı topla buluşturunca skor 2-0’a geldi. 11 dakikada Konyaspor karşısında 2-0 geriye düşen Fenerbahçe’de oyuncular resmen şoka girmiş gibiydi.

Bu nedenle oyun üretebilmekte Enner Valencia dışında hiçbir oyuncunun katkı veremediği Fenerbahçe’de belki de Vitor Pereira’dan hiç beklenmeyecek bir hamle geldi ve Fenerbahçe 41’inci dakikada 3 değişiklik yaptı.

Nazım Sangare yerine Filip Novak’ı, Diego Rossi yerine Serdar Dursun’u ve Dimitrios Pelkas yerine İrfan Can Kahveci’yi oyuna süren VitorPereira, bu hamleden sonra Pelkas’ın sert tepkisiyle karşılaştı. İlk yarı Konyaspor’un üstünlüğüyle sona ererken, ikinci yarıda Fenerbahçe oyuna biraz daha dahil olmaya başladı.

Özellikle İrfan Can Kahveci’nin oyuna yaptığı etkiyle birlikte topu ayağında daha başarılı bir şekilde tutan Fenerbahçe, 59’uncu dakikada Luiz Gustavo’nun sakatlanması nedeniyle Mert Hakan Yandaş’ı oyuna aldı.

Hem Mert Hakan hem de İrfan Can Kahveci ile birlikte oyunu Konya yarı sahasına daha rahat yıkmayı başaran Fenerbahçe, bununla birlikte kalesinde çok ciddi tehlikeler gördü. Konyaspor’da özellikle Serdar Gürler’in ani çıkışlarıyla başlayan hızlı ataklardan Konyaspor’un faydalanamamış olması Fenerbahçe’yi oyuna daha da ortak etti.

72’inci dakikada Altay Bayındır’ın ciddi sakatlığı nedeniyle son değişikliğini yapmak zorunda kalan Vitor Pereira’yı bekleyen kötü sürpriz ise 78’inci dakikada Fenerbahçe’nin sezon başından bu yana hücumda en etkili ve istikrarlı ismi olan Enner Valencia’nın oyundan çıkması ve Fenerbahçe’nin 10 kişi kalmak zorunda kalmasıydı.

Fenerbahçe, son 15 dakikada Konyaspor’un skoru korumaya yönelik olarak geriye yaslanmasıyla birlikte daha fazla fırsat buldu ve 10 kişi olmasına rağmen 84’üncü dakikada golü buldu.

İrfan Can Kahveci’nin bireysel yetenekleriyle serbest vuruştan bulduğu harika gol, Fenerbahçe adına umut vaat etse de maç 2-1 Konyaspor’un üstünlüğüyle sona erdi.

Fenerbahçe’de Sakatlık Şoku

Fenerbahçe’de alınan üst üste mağlubiyetler, gösterilen kötü performans gibi sorunlara ciddi sakatlıkların da eklenmesi Sarı Lacivertli takımda daha derin bir krizin işaretçisi gibi duruyor.

Henüz resmi bir açıklama yapılmamış olmakla birlikte, Altay Bayındır’ın gözyaşları içinde sahayı terk ettiği, Enner Valencia’nın oyundan sedyeyle çıktığı görüntüler oyuncular adına korkutucu bir sakatlık olduğunu ifade edebilir.

Tüm bunlarla birlikte Fenerbahçe’nin dibe vuruşu devam ederken VitorPereira’nın geleceğindeki belirsizlik durumunu koruyor.