Fenerbahçe Opet 3-0 Mağlup Etti

Voleybol CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi 4. Turunfa Fransa’da düzenlenen B Grubu 2. Etap mücadelesinde Fenerbahçe Opet ve Slovenya temsilcisi Calcit Volley takımı karşılaştı. Fenerbahçe Opet için kolay bir galibiyet oldu ve sahadan 3-0 galibiyet ile ayrıldı.

Sarı Meleklerin 4. Galibiyeti

Fransa’nın Nantes kentindeki Mangin Bealies Spor Salonu’nda oynanan maçın galibi sarı kırmızı ekip oldu. 25-13, 25-18 ve 25-20’lik setler ile totalde 3-0 galibiyet ile ayroldığı maç ile birlikte üçüncü ve son maçına geçiyor. İtalya’nın Carraro Imoco Volley takımı ile TSİ 22.30’da karşı karşıya geldi.

Fenerbahçe Opet kadın voleybol takımı, CEV Kadınlar Şampiyonlar Ligi B Grubu 5. Maçında Calcit Volley Kamnik ile karşılaştı. Slovenya temsilcisini totalde 3-0, setlere göre bakıldığında 25-13, 25-18, 25-20 yendi. Sarı Melekler, grubundaki 4. Galibiyetini almış oldu.

Melissa Vargas kaydettiği 24 sayı ile birlikte karşılaşmada en skorer isim oldu. MVP seçilen Kelsey Robinson ise 14 sayı üreterek galibiyete büyük katkı yaptı. Fenerbahçe Opet bu galibiyet ile birlikte 6. ve son maçını 28 Ocak Perşembe günü İtalya’nın Imoco Conegliano takımı ile oynadı.

Fenerbahçe Rakibini Epey Zorladı

Fenerbahçe’nin sarı melekleri karşılaşmaya, Kelsey Robinson, Beliz Başkır, Melissa Vargas, Bianka Busa, Eda Erdem Dündar, Naz Aydemir Akyol altısı ve libero Melis Yılmaz isimleri ile katıldı.

Mücadeleye hücumda Melissa Vargas ile iyi bir başlangıç yapan Fenerbahçe Opet, Bianka Busa’nın da satı katkıları ile 6-1’lik bir üstünlük sağladı. Daha sonra molaya gidilen karşılaşmada hücumları rahat bir şekilde yapan Fenerbahçe skor fakrını 9’a çıkarırken Volley Kamnik’ten bir mola daha geldi. İlerleyen bölümde ise aradaki fark 14 sayıya kadar yükseldi ve Fenerbahçe Opet ilk seti 25-13 önde tamamladı.

İkinci sette ise skoru 5-5 eşitleyen Fenerbahçe Opet, Eda’nın sayısı ile birlikte öne geçti ve skoru 9-6’ya getirdi. Ardından takip takım bir mola daha aldı. Moladan Naz’ın blok sayısı ile dönen Fenerbahçe Opet, oyunun kontrolünü eline geçirdi ve seti 25-18 önde tamamladı.