FENERBAHÇE ŞAMPİYONLUK YARIŞINDA EN GERİDE

FENERBAHÇE ŞAMPİYONLUK YARIŞINDA EN GERİDE

24 Mart 2021 Kapalı Yazar: SporTakvimiGuncel

This content has been archived. It may no longer be relevant

Sarı lacivertli Fenerbahçe ekibi 59 puanla üçüncü sırada yer alıyor. Rakipleri ile arasındaki puan farkı iyice açılan Fenerbahçe şampiyonluk iddiasını sürdüren ama puan olarak en düşük takımların arasında yer alıyor.

Spor Toto Süper Lig’in 31. haftası geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Süper lige milli maç arası verildi ve neredeyse her takımın oyuncularından süper lige giden futbolcular oldu. Takımlar kalan oyuncularıyla beraber milli maça arasından sonra oynanacak olan süper toto süper Lig’in 32. haftasında şimdiden hazırlanmaya başladı.

Tüm sezon boyunca aldığı mağlûbiyetler ve sahasında maç kazanamama durumu üzerine oldukça eleştiri toplayan Fenerbahçe son olarak Beşiktaş derbisinde rakibi ile karşı karşıya geldi. Rakibi Beşiktaş’ı mağlup edemeyip beraberliği zorlayan Fenerbahçe derbi‘den bir puan alarak ayrılmak durumunda kaldı.

Devre arası transfer döneminde en fazla oyuncu transferi yapan ve takımını en fazla oyuncu dahil eden Fenerbahçe yeni transferleri efektif bir şekilde kullanamıyor. Sahaya çıkan ilk 11 dışında yedek kulübesinde de çok fazla Oyuncusu olan Fenerbahçe’nin ilk 11’ler konusunda oldukça sıkıntısı var.

FENERBAHÇE’DE TEKNİK DİREKTÖR ÇIKMAZI

Sarı lacivertli takımın teknik direktörü Erol Bulut yaptığı seçimler ve aldığı aksiyonlar ile son haftalarda oldukça eleştirdi. Fenerbahçe yönetimi her maç sonrasında denize de yansıdı takımla ve tabii ki de teknik direktörün arkasında durdu.

Fakat özellikle Gençlerbirliği maçının ardından alınan mağlubiyetin ardından dün taraftarların dilinde tek bir cümle vardı Erol Bulut’un istifa etmesi. Sezon sonuna kadar Erol bulut Fenerbahçe’de teknik direktör koltuğunda kalabilecek mi yoksa şimdiden yeni teknik direktör arayışları başladı mı herkes tarafından merak ediliyor.

Son haftalarda maç kadrosuna dahil edilmeyen Caner Erkin ise teknik direktör olduktan özür dileyerek maçın kadrosuna dahil edilmeye başlandı ilk maçında Beşiktaş derbisi olduk. Beşiktaş derbisinde savunma hattı için de oldukça başarılı bir performans sergilen Caner Erkin’in derbi performansı takım arkadaşlarının yanında oldukça yüksek kaldı.

ŞAMPİYONLUK BİRAZ UZAK İHTİMAL

Teknik direktör Erol Bulut’un öğrencileri ile arasındaki iletişimin soğuk ve mesafeli olması başına yansıyan dedikodular arasından yalnızca birkaç idi. Özellikle yedek kulübesinde oturan öğrencilerin teknik direktörlerinden hiç memnun olmadığını ve artık bunu sesli bir şekilde dile getirmeye başlandığı söyleniyor. Milli maç arasından sonra nasıl bir Fenerbahçe performansı izleyeceğiz ve puanını nasıl artıracak rakiplerine nasıl yaklaşacak şimdiden merak ediliyor.

Bu sezon hiçbir derbi kazanamayan Fenerbahçe ezeli rakipleri olan Galatasaray ve Beşiktaş’a da hem kendi sahasında hem de deplasmanda yenildi. Sadece beraberlik yakaladı Beşiktaş derbisi dışında Çıktığı tüm derbi maçlarında ne yazık ki yenildi.

Süper toto süper Lig’in 32. haftasında 59 puanla üçüncü sırada başlayacak olan Fenerbahçe’nin ilk hedefi kayıpsız bir maç takvimi geçirmek ve bir an önce ezeli rakiplerine yaklaşmak. Şampiyonluk haftasına çok yaklaştığımız şu günlerde takımların alaca her galibiyet ve mağlubiyet sadece kendilerini değil diğer takımlarda etkileyecek.