FENERBAHÇE SERİDE ÖNE GEÇMEYİ BAŞARDI

ING basketbol Süper Lig’i kapsamında yapılan mücadelelerin ardından normal sezonu geride kalmasından sonra oynanan play-off mücadelelerin yarı final 3 karşılaşmasında sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe Beko Pınar Karşıyaka ekibini 5 sayı farkla 67-62 mağlup etmeyi başardı ve seride durumu 2-1 yaptı.

İLK DEVREDE KARŞIYAKA ÜSTÜNDÜ

Karşılaşmanın ilk periyodu 2 ekibinde bulmuş oldu basketlerle hızlı başlarken ilk dakikanın 4-3 geçilmesinden sonra 7-0 lık bir seri elde eden Pınar Karşıyaka dakikalar üçü gösterdiğinde skor’da 10 4 üstünlüğü bulunuyordu. Yetenekli oyuncusu Semih Erden’in göstermiş olduğu ekstra efor sayesinde ilk çeyreğin son 2 dakikasına ve sayı farkla 1611 önde girmeyi başaran Pınar Karşıyaka ikinci periyoda 4 sayı önde 18 14’lük skorla girdi.

Periyotta da karşılaşmanın liderliğini elinden bırakmayan Pınar Karşıyaka yetenekli oyuncuları sayesinde bulmuş olduğu basketler ile farkı 7 sayıya kadar çıkarmayı başardı ve periyodun ortasında skoru 24’e 17’ye getirdi. Ev sahibi Pınar Karşıyaka soyunma odasına 6 sayı fark ile 29-23 Üstün gitmeyi başardı.

KIRAN KIRANA MÜCADELE DEVAM ETTİ

Mücadelenin ikinci devresine iyi bir başlangıç yapan Fenerbahçe Beko yetenekli basketçilerin bulmuş olduğu sayılar ile harika bir geri dönüş yaptı ve boyalı alandan Atilan basketler ile mücadelenin 23 dakikasında karşılaşmanın liderliğini eline aldı ve sikor 33-31 oldu. Vücudun geri kalanı karşılıklı basketler ile devam ederken iyi bir performans ortaya koyan sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe Beko son periyoda 5 sayılık üstünlükle 47-42 girmeyi başardı.

son periyoda hızlı bir başlangıç yapan Pınar Karşıyaka 5-0’lık seri elde ederek durumum 47-47 ye getirdi. Bu dakikadan sonra sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe yetenekli oyuncusu Veli ile bulmuş olduğu art arda sayılar sayesinde mücadelenin 36 dakikasında farkı 5 sayıya kadar çıkarmaya başararak durumu 54-49 yaptı.

Pınar Karşıyaka karşılaşmadan bir an olsun düşmeden mücadele ederken Son dakikaya girilirken durumum 59-59 yapmayı başardı. Son dakika da iyi bir performans ortaya koyan sarı-lacivertli ekip Fenerbahçe Beko mücadeleyi 5 sayı fark ile 67-62 kazanmaya başardı ve ING basketbol Süper Ligi play-off yarı final mücadelesindeki Seride durumu 2-1’e getirdi.