FENERBAHÇE SPOR KULÜBÜ’NDE KONGRE SEÇİMİ BAŞLADI

Fenerbahçe Spor Kulübü Olağan Seçim Genel Kurul Toplantısı, 25 – 26 Haziran tarihlerinde gerçekleştirilecek. Mevcut Başkan Ali Koç’un tek başkan adayı olduğu kongrede heyecan giderek büyüyor. Kulüp tarihinde ikinci kez Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda yapılacak olan başkanlık seçimi saat 10.30’da başlayacak.

Mevcut Başkan Ali Koç’un tek aday olarak girdiği kongre, pandemi nedeniyle alınan önlemlerden dolayı 25 – 26 Haziran’a ertelendi. Engin Verel’in adaylıktan çekilmesi ve Eyüp Yeşilyurt’un ise yeterli imza sayısına ulaşamamasının ardından tek adayla gidilen kongrenin seçim sonucu oldukça merak ediliyor. 29 bin 9 kişinin oy kullanması beklenirken, sonuçlar 26 Haziran akşamında açıklanacak.

Başkanlık Seçimi 26 Haziran’da Yapılacak

25 – 26 Haziran tarihleri arasında ikinci kez Şükrü Saraçoğlu Stadyumu’nda gerçekleştirilecek olan Fenerbahçe Spor Kulübü Seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı’nın ilk gününde yönetim, denetleme kurulunun belirlenmesi ve 2021 yılı için planlanan bütçe sarı – lacivertli üyelere sunulacak. 25 Haziran’da gerçekleştirilecek olan bu oylamanın ertesi gününde ise başkanlık seçimi gerçekleştirilecek.

Genel Kurul Divan Başkanının öncülüğünde olan oy sayım işlemleri, sandıklarda yapılan oy verme süreçlerinin tamamlanmasının hemen ardından başlayacak. Sayım işlemlerinin tamamen bitmesinin hemen akabinde genel kurul divan başkanı, Fenerbahçe’nin yeni başkanını kamuoyu ile paylaşacak.

İçişleri Bakanlığı tarafından “Kademeli Normalleşme Tedbirleri” kapsamında daha önce 29 – 30 Mayıs tarihleri arasında düzenlenmesi planlanan kongre tarihi 25 – 26 Haziran tarihlerine ertelendi.

29 Bin 9 Kişi Oy Kullanacak

Fenerbahçe Genel Kurul dahilinde yapılacak olan başkanlık seçimi için aidatını yatıran 29 bin 9 kişinin oy kullanma hakkı bulunuyor. 28 bin 902 kişi kongre üyesi olarak oy kullanırken, 107 kişi ise temsilci üye delege sıfatıyla seçimlere katılacak.

Tek Aday Ali Koç’un Yönetim Kurulu Aday Listesi

Asil Üyeler: Erol Bilecik, Burak Ç. Kızılhan, Ömer Temelli, Mehmet Dereli, Fethi Pekin, A. Sertaç Komsuoğlu, Simla Türker Bayazıt, Hüseyin Arslan, Esin Güral Argat, Nüket Küçükel Ezberci, Ahmet Ketenci, Alper Pirşen, Kemal Danabaş, Ruşen Çetin

Yedek Üyeler: Selma Altay Rodopman, Ömer Okan, Selahattin Baki, Bekir İrdem, İlker Dinçay, Özgür Özaktaç, Can Gebetaş