FENERBAHÇE SZALAİ’Yİ KONUŞUYOR

Ara geçirme döneminde ekibine dahil olduğu Süper Lig kapsamına meydana getirilen karşılaşmalardan galibiyetle dönerek puanlar kazanmak isterken bir taraftan da rakipleri Galatasaray ve Beşiktaş ile kıran kırana bir savaşım vermesine karşın oynadığı kargaşa ve bunalımlı futbol sebebiyle Erol Bulut’un üstünde her daim kara bulutların gezdiği Sarı Lacivertli takım Fenerbahçe’nin vazgeçilmezi olan 23 yaşındaki futbolcu, savunmada hatasız oynadı, bir de gol attı.

KONYA MAÇINDA HARİKA PERFORMANS

Süper Lig kapsamına meydana getirilen karşılaşmalardan galibiyetle dönerek puanlar kazanmak isterken bir taraftan da rakipleri Galatasaray ve Beşiktaş ile kıran kırana bir savaşım vermesine karşın oynadığı kargaşa ve bunalımlı futbol sebebiyle Erol Bulut’un üstünde her daim kara bulutların gezdiği Sarı Lacivertli takım Fenerbahçe’nin ara geçirme döneminde ekibine katmış olduğu Attila Szalai, tekrar işbaşındaydı. 

Sarı Lacivertli takım Fenerbahçe’nin vazgeçilmezi olan 23 yaşındaki futbolcu, savunmada hatasız oynadı, bir de gol attı.  Ceza sahasındaki eleştiri müdahaleleriyle öne çıkan 23 yaşındaki futbolcu, yapmış olduğu çıkışlarla hücuma da katkı sağladı, Fenerbahçe’nin ilk golünü atan adamdı.

OYUNCUNUN İSTATİSTİKLERİ

Giydiği 9 lig maçında takımının en iyileri içinde yer edinen Szalai, savunmada 5 top uzaklaştırdı, 3 de pas arası yaptı. 49 kere topla buluşan Macar futbolcu, yüzde 77 pas isabetiyle oynadığı karşılaşmada girmiş olduğu 4 ikili mücadelenin de 3’ünü kazandı.

Sosyal medyada en oldukça konuşulan adların başlangıcında gelen Attila Szalai için taraftarlar methiye dolu laflar sarf ederken, binlerce yorum yapıldı.  Sarı Lacivertli takım Fenerbahçe’nin vazgeçilmezi olan 23 yaşındaki futbolcu, savunmada hatasız oynadı, bir de gol attı.

OYUNCUNUN KARİYERİ

Budapeşte’de doğmuş Attila Szalai, altyapıdaki futbol hayatında da Godi SE, Vac FC, Kubala Akademia ve AKA Rapid Wien’de top koşturdu. Profesyonel olarak futbol yaşantısına SK Rapid Wien II’de başlamış olan yetenekli oyuncu devamında Mezokövesd Zsory FC ve Apollon Limassol takımlarında kendine yer buldu.

Macaristan U-21 Milli Takımı’nda vazife yapmış olduğu 18 maçta 2 gol kaydetti. Attila, Macaristan U-19 Milli Takımı formasını 13 maçta terletti. Macaristan U-16 Milli Takımı’nda ise 1 maçta forma giydi.