Fenerbahçe Transfer Sezonunu Nasıl Kapadı

Sezona çok iyi başlayan sarı lacivertliler süper lig de sezonun ilk üç haftasında puan kaybı yaşamadan 9 puan ile yoluna devam eden Fenerbahçe yaz transfer sezonunu 9 oyuncu ile kadrolarına takviye yaparak kapattılar.

Fenerbahçe’den Kimler Geldi Kimler Gitti

Fenerbahçe Transfer Sezonunu Nasıl Kapadı

Yeni sezona teknik direktör Vitor Pereira ile başlayan sarı lacivertliler tecrübeli hocaya güvenerek kadro yapılanmasında hocaya tam yetki verildi.

Öncelikle kadroda düşünülmeyen oyuncular ile yolların ayrılmasını isteyen tecrübeli hoca V. Pereira ilk olarak Caner Erkin ve Gökhan Gönül ile yolları ayırmıştı. Sonrasında orta sahada bir türlü istenilen performansa ulaşamayan Milli oyuncu Ozan Tufan’ ı kadro da düşünmeyen hoca oyuncunun takımdan ayrılmasına izin vermişti.

Samatta, Ozan Tufan ve Lemos’u ise kiralık gönderen Fenerbahçe Frey, Dirar, Zanka, Perotti, Thiam, Caner Erkin, Gökhan Gönül, Sadık, Deniz Türüç, Harun, Cisse ve Ademi ile yollarını ayırdılar. Sarı lacivertli takımda toplam gönderilen oyuncu sayısı 18’İ bulurken kadrolarına 9 oyuncu ile güçlendirdiler.

Santrafor için 23 yaşındaki Mergim Berisha ile güçlendiren sarı lacivertliler orta sahaya da 25 yaşındaki Alman oyuncu Max Meyer ve 24 yaşındaki Portekizli Miguel Crespo ile güçlendirmişlerdi.

Kanatlar da ise sol çizgide Uruguaylı oyuncu 23 yaşındaki Diego Rossi ile güçlendiren sarı lacivertliler fırsat transferi olarak da 29 yaşındaki Santrafor Serdar Dursun ile anlaşmaya vardılar.

Geleceğe yönelik transfer çalışmalarında ise Bursaspor ‘un genç oyuncusu Burak Kapacak ile gençleşen sarı lacivertliler. Çağtay Kurukalıp, Emir Ortakaya ile de geleceğe yatırım yapmış oldular.

Fenerbahçe Transfer Sezonunu Nasıl Kapadı

Sol Bek Transferi Şimdilik Ocak Ayına Kaldı

Sol bek için de arayışlarını yaz transfer sezonu içinde sürdüren sarı lacivertliler birçok oyuncu ile gündeme gelmiş olsa da transfer yapılmadı. Transferin yapılmaması en büyük sebep ise Ferdi Kadıoğlu’ nun gösterdiği performansı oldu. Sezon başında istenilen seviyelere çıkamayan oyuncu süper lig de ki son Altay maçı performansı özellikle dikkat çekti. Son maç ta 1 gol 1 asisit ile katkı sağlayan oyuncu transferi askıya aldı.

Sol bek de Filip Novak ve Ferdi Kadıoğlu ile ocak ayına kadar idare edilmesi bekleniyor.